Az utóbbi időszak tiltakozó megmozdulásainak az európai parlamenti választások már zajló kampánya az oka – nyilatkozta Kovács Zoltán a külföldi sajtónak tartott háttérbeszélgetésen Londonban. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár hozzátette, a felmérések szerint a magyar ellenzék széttöredezettebb, mint valaha, és nyilvánvalóan figyelemfelkeltésre, önmaga újjászervezésére van szüksége. Ehhez egy meglehetősen abnormális módot választott a politikai demonstrációkra – jegyezte meg.
A magyar kormány migrációellenes hozzáállásából politikájának minden eleme levezethető – mondta hétfőn Londonban Kovács Zoltán. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár magyar és brit újságírók részvételével tartott sajtóbeszélgetést Magyarország londoni nagykövetségén. Elmondta, a magyar gazdasági átalakítás stratégiájának hajtóereje is az, hogy a gazdaság ne a migrációtól függjön, hanem a Közép-Európában hozzáférhető erőforrásokra támaszkodjon.
Nincs olyan terv, amely a munkapiac számszerű igényeit minden évben több százezer máshonnan érkezővel oldaná meg
– fogalmazott. Kovács Zoltán szerint a magyar kormány úgy döntött, hogy lejárt az olcsó munkaerővel jellemzett gazdaság korszaka; olyan foglalkoztatási környezetet kell teremteni, amelyet magasabb hozzáadottérték-tartalom, magasabb szakképzettségi követelmények jellemeznek. Az államtitkár szerint a migráció ügye, az ebből eredő problémák tökéletesen illusztrálják és segítenek megérteni a magyar kormány álláspontját gyakorlatilag minden olyan kérdésben, amely az Európai Unióval vagy a magyarországi hazai közélettel összefüggésben van.
A magyar kormány nagyon erőteljes migrációellenes hozzáállásából számos, olyan területeken hozott döntések is levezethetők, mint a demográfia, a társadalmi intézmények, a szociális intézkedések, az intézményi politika
– mondta Kovács Zoltán a hétfői londoni tájékoztatón. Az államtitkár szerint a munkaerőhiányra, az ebből eredő strukturális problémákra lehet külső országokból érkező migrációval válaszolni, de van más válasz is az egyre szorítóbb népesedési problémákra, olyan környezet teremtésével, amely lehetővé teszi, hogy a magyar családokban több gyermek születhessen, “és mi ezt az utat választottuk”. Hozzátette, a magyar kormány az utóbbi nyolc évben olyan rendszert alakított ki, amelyben a családoknak nyújtott különböző támogatások értéke meghaladja a hazai össztermék (GDP) 4 százalékát. Kovács Zoltán szerint ez a legmagasabbak között van a fejlett gazdaságok alkotta OECD-csoporton belül.
A munka törvénykönyvének módosításáról szólva Kovács Zoltán azt mondta, hogy a módosítás teljes mértékben megfelel az európai normáknak. Hozzátette, a legtöbb nyugat-európai országban a túlórára érvényes felső határok, illetve ajánlások magasabbak a magyarországi törvénymódosításban meghatározott szintnél.
Minden olyan vád, amely szerint a munka törvénykönyvének módosítása az alkalmazottak ellen irányul, vagy olyan foglalkoztatási szabályokat tartalmaz, amelyek Nyugat-Európában ismeretlenek vagy szokatlanok, egyszerűen hazugság, semmi köze a tényekhez
– mondta az államtitkár.
Kovács Zoltán szerint az utóbbi időszak tiltakozó megmozdulásainak sem ez volt az oka, hanem az európai parlamenti választások már zajló kampánya. Hozzátette, a felmérések adatai is azt mutatják, hogy a magyar ellenzék széttöredezettebb, mint valaha, és nyilvánvalóan figyelemfelkeltésre, önmaga újjászervezésére van szüksége.
Ehhez választott egy témát, valamint egy meglehetősen abnormális módot a politikai demonstrációkra
– fogalmazott az államtitkár a hétfői londoni háttérbeszélgetésen.
Forrás/fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS