Kilenc év alatt 11 meghallgatás Magyarországgal kapcsolatban. Finomodtak-e a brüsszeli módszerek? És milyen mechanizmus van a Soros-kórus megszólalásai mögött? A Hír TV A nyolcas c. műsorának vendége a nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár, Kovács Zoltán volt, aki G. Fodor Gábor műsorvezetővel tartott seregszemlét az európai csatatéren, és megbeszélték azt is, hogy mi vár ránk a 2020-as esztendőben.
Képzeljük egy társasjátéknak, ami foglalkoztatja az uniót. Azt mondtad, hogy 9 év alatt 11 nagy meghallgatás – szerinted finomodtak valamit a módszereik, vagy mindig ugyanaz a lemez?
– kérdezte G. Fodor Gábor, műsorvezető.
Attól függ, hogyan definiáljuk a finomítást
– kezdte Kovács Zoltán.
Jobbak lettek-e ebben a játékban?
– fogalmazta át a kérdést G. Fodor Gábor. Kovács Zoltán elmondta: szerinte a definíciót máshonnan kell megközelíteni. Amikor arról beszélnek, hogy mi a baj az unió központjának bürokratáival, illetve az intézményeivel, az egyik alapvető probléma az, hogy jogszabályai, az alapszerződés leír dolgokat, amelyeknek különböző olvasatai létezhetnek, de jogszabályban mégiscsak le vannak írva. Azonban, amikor megszegik, újraértelmezik ezeket a jogszabályokat, olyan kontextusba helyezik őket, hogy az nekik jó legyen, és az érintett tagállamoknak, Magyarországnak, Lengyelországnak pedig ne. Ez a módszer aggályokat vet fel, különösen, ha ebben politikai tendencia fedezhető fel. Amikor arról beszélünk, hogy megszólal a Soros-kórus odakint, akkor pontosan tudjuk, hogy milyen mechanizmus van mögötte.
Ennek a meghallgatásnak nemcsak az volt a penetráns politikai látványkonyhából kiáramló, fogható és érezhető szaga, hogy ugyanazokat a kérdéseket újra feltették, hanem hogy pontosan tudjuk, hogy ezeket a kérdéseket, azt a közelítést vagy azt a tartalmat, amiről kérdeznek minket, azt kik írták le. És a legszebb, hogy talán másnap meg harmadnap a HVG, az Index – tehát a magát ellenzékinek tituláló sajtó – leírta, hogy igen, nekünk pontosan az a problémánk, hogy ezek a kérdések azokból az úgynevezett civil, illetve NGO-szervezetek által készített jelentésekből készültek, amiket pontosan tudjuk, hogy milyen politikai motiváció alapján, az elmúlt években, szakmányban gyártanak Magyarországról
– mondta Kovács Zoltán, a nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár.
Forrás: Hír TV; Fotó: MTI/Mohai Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS