A nők között a 2018-ban három világbajnoki címet szerző Kozák Danuta, a férfiaknál Liu Shaolin Sándor lett az Év sportolója. Utóbbi a rövidpályás gyorskorcsolya-váltóval tavaly megszerezte hazánk történetének első téli olimpiai aranyát, Kozák pedig gyermeke születése után tarolt ismét a kajak-kenu vébén.
Liu Shaolin Sándort választották meg az Év legjobb férfi sportolójának a 61. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán. A 23 éves rövidpályás gyorskorcsolyázó a váltó tagjaként tavaly megszerezte Magyarország történetének első téli olimpiai bajnoki címét, majd világbajnok lett Montrealban 3000 méteren. A képzeletbeli dobogóra még a budapesti birkózó-világbajnokságon aranyérmet nyerő Bácsi Péter, valamint az Australian Openen 4. fordulóba jutó, Genfben ATP-tornát nyerő Fucsovics Márton fért még fel. A győztesnek Tarlós István főpolgármester és az este illusztris vendége, a kilencszeres olimpiai bajnok Carl Lewis adta át a díjat.
A nők között Kozák Danuta nyert; olimpiai bajnok klasszisunk gyermeke születése után tért vissza, és három aranyérmet is nyert a tavalyi kajak-kenu világbajnokságon. Második a rövid pályás úszó-vb-n négy aranyat szerző Hosszú Katinka lett, harmadik pedig az a Babos Tímea, aki női tenisz párosban az Australian Openen és a WTA-világbajnokságon is győzött. „Örülök, hogy van ez a díj, mert azért nem mondhatja el mindenki magáról, hogy megelőzhette Hosszú Katinkát…” – mondta nevetve Kozák.
Az év edzője a rövidpályás gyorskorcsolyázókat sikerről-sikerre vezető Bánhidi Ákos, Csang Csin Lina kettős lett. A győztesek a Nélküledet választották bevonulózeneként. A második helyen Golovin Vlagyimir végzett, aki a junior női kézilabda-válogatottat világbajnoki győzelemre vezette, harmadik pedig az a Sike András lett, aki a kötötfogásúakat vezette sikerekre a hazai birkózó-világbajnokságon.
Sokakat meglepett, hogy az Év csapata a Győr női kézilabda-együttese lett, hiszen bár megnyerték a Bajnokok Ligáját, és ez hatalmas siker, azért a világ talán legerősebb keretével ez nem annyira nagy szó. Annál nagyobbat szólt a junior magyar női kézi-válogatott világbajnoki címe: nem véletlen, hogy a szövetségi kapitány második lett az edzők között. Ezen a döntésen azért lehet vitatkozni.
A kategóriaelsők:
Az év férfi sportolója:
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)
Az év női sportolója:
Kozák Danuta (kajakos)
Az év csapata hagyományos csapatsportokban:
Győri Audi ETO KC
Az év csapata egyéni sportágak csapatversenyeiben:
férfi rövidpályás gyorskorcsolyaváltó
Az év edzője:
Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina (férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó)
Az év férfi labdarúgója:
Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Az év női labdarúgója:
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)
Az év gólja:
Sigér Dávid (Ferencváros) MTK elleni találata
MLSZ-életműdíj:
Rákosi Gyula
MSÚSZ-MOB-életműdíj:
Jónyer István, Gergely Gábor, Klampár Tibor (asztalitenisz)
Az év fogyatékos férfi sportolója:
Gelencsér Róbert (szervátültetett atléta)
Az év fogyatékos női sportolója:
Gyurkó Alexandra (szervátültetett úszó)
Az év fogyatékos csapata:
női kerekesszékes vívóválogatott
Az év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője:
Beliczay Sándor (vívás)
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS