EP-képviselőként Kovács Béla heteket töltött Oroszországban, de volt, hogy Brüsszelben találkozott fontos emberekkel. Az Index szerint a kémkedéssel megvádolt jobbikos politikusra nemcsak a magyar kémelhárítás, de más európai titkosszolgálatok is „dolgoztak”, a segítségük nélkül nem is lehetett volna követni a politikus mozgását. Nem elég, ha nem vagyunk kémek, az se jó, ha annak látszunk – egyelőre csak ez a tanulsága Kovács Béla kémügyének – írja a hírportál Kovácsról. Az Index értesülése szerint a jobbikos politikus ténykedésének és orosz kapcsolatainak a feltárásán nemcsak a kémelhárításért felelős Alkotmányvédelmi Hivatal (AH), de a hírszerzéssel foglalkozó Információs Hivatal, sőt külföldi társszervek, a belga, a francia és a lengyel kémelhárítás is dolgozott.
Arról, hogy pontosan mit is csinált Kovács, keveset tudni, de egyre biztosabbnak tűnik, hogy a titkosszolgálatok kép- és hangfelvételekkel dokumentálták, amikor konspiráltan találkozott az orosz titkosszolgálat embereivel. A bizonyítékok – bár nem mutatták be azokat – a parlament nemzetbiztonsági bizottságának fideszes, MSZP-s és LMP-s tagját is meggyőzték arról, hogy Kovács ügye kémügy és „ez nem összeesküvés-elmélet”. Csak a Jobbikot nem sikerült meggyőzniük a szakszolgálat képviselőinek. Amióta a botrány kirobbant, a Jobbik következetesen kiáll Kovács Béla mellett. A párt a kémügyet rágalomnak, lejáratásnak tartja, melynek szerintük egyetlen célja, hogy az egyre erősödő Jobbikot az EP-választás hajrájában meggyengítse. Vona Gábor hétfő este az ATV Egyenes Beszéd című műsorában megpróbálta tréfával elütni a dolgot és egy képzelt telefonbeszélgetést adott elő, amelyben Vlagyimir Putyin felhívja őt és megkérdezi, hogy betelepíthetnék-e Kovács Béla kémet a Jobbikba. Az atv.hu a hírszerzést belülről ismerő forrástól úgy értesült, hogy egy kém betelepítése természetesen nem így zajlik, és amennyiben Kovács Béla valóban folytatott volna ilyen tevékenységet, akkor őt feltehetőleg már hosszú évekkel ezelőtt telepítették volna a pártba.
A jobbikosok szerint a kormány külföldi nyomásra cselekedett, és valóban, ez az állítás sem teljesen légből kapott. Az ügyet közelebbről ismerők szerint a kormányzatra valóban nyomást gyakorolt néhány külföldi társszerv, pontosan azok, akik Kovács ténykedésének feltárásában a magyaroknak segédkeztek. Csakhogy ha ez tényleg így van, az éppen a Jobbik által hevesen tagadott kémvád gyanúját és azt erősíti, hogy ez nem csak egy mondvacsinált magyar sztori. Vonáék mindenesetre nem léptetik vissza Kovácsot.
Az Index cikke itt, az atv.hu összefoglalója itt olvasható. Fotó: atv.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS