Máig következmények nélkül maradt az október elején kirobbant kispesti szocialista korrupciógyanús botrány, amit a Hír TV és a Magyar Nemzet hozott nyilvánosságra. Lackner Csaba – aki a mintegy ötvenórányi hang-, illetve képfelvételeken arról mesélt hallgatóságának, hogy ő és baloldali politikustársai hogyan nyertek százmilliókat a XIX. kerület pénzén – most is önkormányzati képviselő. A másik főszereplő, Kránitz Krisztián ismét a kispesti vagyonkezelő igazgatója lett, dupla fizetésért, Gajda Péter polgármester pedig újabb öt évig vezetheti a kerületet. A hatóságok jelenleg több nyomozást folytatnak, amelyből azért feltételezhető, hogy egyesek súlyos büntetőjogi felelősségre vonással nézhetnek szembe a jövőben – írja a Magyar Nemzet.
Száz napja robbant ki a kispesti MSZP-s politikusokat érintő korrupciógyanús ügy. A nyilvánosságra került kép- és hangfelvételek alapján jelenleg is zajlanak a nyomozások, de a főszereplők azóta is pozícióban vannak az önkormányzatban, komoly politikai következménye máig sincs a történteknek. Elsőként a Hír TV hozta nyilvánosságra a felvételeket, majd a Magyar Nemzet egy cikksorozatban mutatott be újabb hangfelvételeket abból a mintegy ötvenórányi anyagot tartalmazó archívumból, amely a lap birtokába jutott. A felvételeken Lackner Csaba szocialista önkormányzati képviselő – alkalmanként vélhetően drogfogyasztás közben – részletesen beszél ismerőseinek a korrupciógyanús ügyekről, összefonódásokról különböző összejöveteleken.
A botrány jórészt következmények nélkül maradt. Lackner Csabát ugyan kizárták a szocialista pártból, de a választáson elnyert mandátumát nem adta vissza, a mai napig önkormányzati képviselő maradt. Gajda Péter polgármesterként újrázhatott, a szocialista párt és szövetségesei továbbra sem határolódtak el a kerületvezetőtől – írja a lap. A szintén érintett Somogyi Lászlóné kapcsán fel sem merült, hogy távoznia kellene a pártból vagy az önkormányzattól. A politikai következmények elmaradása azért is visszatetsző, mert Lackner a hangfelvételeken egyértelműen fogalmaz, amikor azt mondja: a kerületi MSZP-tagságból mindenki tudta, hogy Kránitz Krisztián rengeteg pénzt rakott zsebre – vagyis a különböző korrupciógyanús ügyek nyílt titoknak számítottak a kispesti szocialisták köreiben.
Időközben az élet is igazolta Lackner Csaba egyes „jóslatait”, pontosabban a hangfelvételeken tett állításait. Kránitz Krisztián ismét a kispesti vagyonkezelő igazgatója lehetett, mégpedig dupla fizetésért, ahogyan azt Lackner Csaba előre megmondta. Guzmics Zsombor, a kispesti Építéshatósági és Városfejlesztési Iroda irodavezetője is távozott az önkormányzattól, ahogy Lackner szintén megjósolta. Guzmics a hangfelvételek alapján ötmillió forinttal tartozott az ex-MSZP-s önkormányzati képviselőnek, valamint Gajda Péter attól félt, hogy az irodavezető körül sorakozó ügyek ráégnek, így a hangfelvételek szerint megegyeztek Lacknerral, hogy kiadják az irodavezető útját. Guzmics Zsombor közös megegyezéssel és négyhavi juttatással távozott a kispesti önkormányzattól decemberben – áll a Magyar Nemzet összefoglalójában.
Az elmúlt több mint három hónapban a hatóságok is elkezdték felgöngyölíteni az ügyeket, amelyben többek között feljelentést tett Tényi István és a Transparency International is. A feltételezett gazdasági bűncselekmények kapcsán a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vizsgálódik. A kép- és hangfelvételeken számos jelenet árulkodik arról, hogy a kispesti önkormányzati képviselők rendszeresen kokaint és más drogot fogyasztottak, ezzel kapcsolatban szintén az NNI vizsgálódhat – derült ki a hatóság által a lapnak küldött hivatalos válaszából. A Magyar Nemzet információi szerint legalább két olyan ügy van, amely jelenleg a kispesti rendőrkapitányság hatáskörébe tartozik: nyomozás folyik a XIX. kerületi Almavirág tér felújításával kapcsolatban, valamint egy Batthyány utcai önkormányzati lakás felújítása kapcsán. Mindemellett lapunk értesülései szerint az ORFK korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztálya nyomozást indíthat egy jelenlegi vagy volt kispesti vezető hivatalnok ellen.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS