André Goodfriend ugyan úton-útfélen azt hangoztatta a politikai adrenalinzivataros napokban: az Amerikai Egyesült Államok nem szól bele Magyarország ügyeibe, ennek ellentmond az a Mandiner által megszerzett, 27 pontos non-paper, amiből kiderül, hogyan is működik az Egyesült Államok diplomáciája.
Itt van egy kivonat a 27 pontos lista legizgalmasabb követeléseiből:
Civil társadalom:
Tegyék közzé az interneten az összes információt a civil szervezetek KEHI-ellenőrzéseiről és a hatósági vizsgálatokról annak érdekében, hogy azok hozzáférhetővé váljanak a nyilvánosság számára!
Nyilvánosan támogassák a civil társadalom, az emberi jogok, a fékek és ellensúlyok és a korlátozásmentes politikai ellenzék fontosságának gondolatát!
Tegyék lehetővé, hogy a civil társadalom szabadon és függetlenül működhessen!
Ösztönözzék az egyéni és vállalati adományok rendszerét a civil szervezetek számára!
Társadalmi nyitottság – adjanak közpolitikai szerepet az ellenzéknek és más nem fideszes szereplőknek (erősítve a fékek és ellensúlyok rendszerét):
Állítsanak fel független, a téma szakértőiből, nem pedig politikai kinevezettekből álló felügyelő testületeket, teret engedve az ellenzék jelölési jogának is!
Az Alkotmánybíróság kinevezési gyakorlatát vissza kell állítani a 2010 előttire, ad hoc bizottsággal, amely a pártok kétharmadának egyetértésével választ!
Fogadjanak el törvényt, amely biztosítja, hogy a hosszú távú gazdasági kötelezettségvállalások és egyéb közügyek kapcsán hozott döntések átláthatóan, érdemi civil hozzászólásokat figyelembe véve születnek, reális lehetőséget és elegendő időt adnak a nyílt vitának és a visszajelzésnek!
Média:
Vonják vissza a reklámadót, amely diszkriminatív és piactorzító! Távolítsuk el a szabályozást, amely lehetővé teszik az állami műsorszolgáltató számára a kampányfilmek vetítését, de kötelezi a kereskedelmi médiát, hogy ingyen tegye közzé a hirdetéseket!
Választások:
Legyenek biztosítékai az állam és a párt egyértelmű szétválasztásának! „Kampányfinanszírozás”.
Bíróságok és közigazgatási szabályok:
Érvénytelenítsék a törvényt, amely szerint a köztisztviselőknek indoklás nélkül fel lehet mondani!
Alkotmány:
Állítsák vissza az Alkotmánybíróság jogát, hogy használhassa az 1990-től 2011-ig hozott döntéseit, mint precedensjogot!
A teljes, 2014-es, nem a nyilvánosságnak szánt anyag itt megtekinthető.
Forrás: Mandiner/Valasz.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS