Újabb menekültcsoportot tartóztattak fel a rendőrök a szerb–magyar határnál, több mint hetvenen érkeztek meg éjjel a Csongrád megyei Ásotthalomra. A magyar–szerb határon a helyzet változatlan, folyamatosan érkeznek a bevándorlók.
Reggel hat óra óta két busz érkezett az ásotthalmi gyűjtőállomásra. A menekültek között vannak szírek, afgánok, koszovóiak. A hírek szerint egy újabb huszonöt fős koszovói menekültcsoport tart a magyar–szerb határ felé.
A Hír TV riporterének menekültek arról számoltak be, hogy voltak, akiket elfogott a szerb rendőrség, de némi kenőpénzért – 15-50 euróért – cserébe elhozták őket a magyar határig, és megmutatták, hol kell átkelni a zöldhatáron. A menekültek tudják, hol vannak azok a gyűjtőpontok, ahol a szerb rendőrök elfogják őket, és – tudva arról, hogy megvesztegethetők – direkt keresik fel ezeket a helyeket.
Egy a zöld határhoz közel eső tanyában is talált menekülteket a Hír TV stábja, de a menekültek egyből azzal kezdték, hogy nehogy rendőrt hívjanak – ezt már 12 óra után nem sokkal mondta a Hír TV helyszíni tudósítója. Hozzátette: a helyzet változatlan, folyamatosan érkeznek a bevándorlók a magyar-szerb határhoz. Több menekültnek Magyarország a célállomás, főleg az afrikaiaknak, de sokan továbbra is Németországba szeretnének eljutni. Hét kisgyerek is az ásotthalmi gyűjtőpontnál van, egyikük lázas beteg és órák óta eszméletlen, várják hozzá az orvost.
Ismert, egyre égetőbb a menekültkérdés, Magyarország uniós rendezést is sürget. A PestiSrácok.hu írta meg, hogy van megoldás a gazdasági bevándorlókkal szemben. Az Alapjogokért Központ ugyanis megvizsgálta a hazai, valamint az európai uniós menekültjog egyes részletszabályait, és megállapította: Magyarországnak lehetősége van módosítani, valamint kiegészíteni a hazai szabályozást úgy, hogy az továbbra is összhangban maradjon az uniós joggal. A központ leszögezte, hazánk eddig például nem alkotta meg a “biztonságos származási országok” listáját, és nem élt a “gyorsított eljárás” lefolytatásának lehetőségével. Előbbi segítségével a magyar hatóságok jogosan tagadhatnák meg egyes országokból érkező menekültek kérelmét, a hazai szabályozás szélesítésével, pontosításával pedig Magyarország hatékonyabban utasíthatná vissza a megalapozatlan menekültügyi kérelmeket – közölte az Alapjogokért Központ. Ismert, az utóbbi két esztendőben hosszú évek óta nem látott migrációs nyomással szembesült az Európai Unió és Magyarország.
Fotó: mno.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS