Karácsony Gergely összellenzéki főpolgármester-jelölt újabb verzióval állt elő, hogyan is készülhetett az a kínos hangfelvétel, amelyen többek között a családját rendszeresen fenyegető szocialista képviselőkről is beszél. Bár Karácsony kínosan igyekszik abba az irányba terelni a témát, hogy milyen körülmények között is készülhetett a beszélgetés, csak újabb hazugságokba hempergeti magát. Hétfőn azzal állt elő, hogy a Párbeszéd elnökségi ülésén mondta el “őszödi beszédét”, és azt titkosszolgálati módszerekkel lehallatták. Sajtótájékoztatóján nem átallotta azt is állítani: “én semmit nem mondtam, amit nyilvánosan ne képviseltem volna korábban”. Ehhez képest a felvételen arról beszél – amit pedig nem szokott a nyilvánosság orrára kötni –, hogy az MSZP-s Tóth Csaba (akivel nem sokkal később közös ölelkezős fényképet osztott meg) többször is megfenyegette őt és családját.
Hétfői sajtótájékoztatóján kérdezték Karácsony Gergelyt arról, nem érzi-e kínosnak, hogy már a harmadik verzióval áll elő a csütörtökön kiszivárgott hangfelvételével kapcsolatban. Karácsony szerint óriási skandalum, hogy egy ellenzéki párt elnökségi ülését valakik lehallgatják egy olyan helyiségben, amely nemzetbiztonságilag szigorúan védett.
Az ügyben a szükséges jogi lépéseket megtették
– közölte.
Ez az egész ügy nem rólunk szól, hiszen ebben a beszélgetésben én semmit nem mondtam, amit nyilvánosan ne képviseltem volna korábban; ez szerintem a Fideszről szól
– fogalmazott, hozzátéve, hogy mindez egy orwelli világ része.
Csak emlékeztetőül: nemrégiben a mellékhelyiségbe menekült Karácsony Gergely a Hír TV kérdései elől, amikor azt firtatták, miért állítja párttársa, Szabó Tímea, hogy valaki lehallgatta a Képviselői Irodaházban tartott elnökségi üléseket. Úgy tűnik, Karácsony most Szabó érvélésével próbálja kimagyarázni a kimagyarázhatatlant.
Karácsony hisz a változásban
Az október 13-i választás arról is szól, hogy lesz-e még egyáltalán önkormányzatiság, önkormányzati politika
– jelentette ki Karácsony Gergely ellenzéki főpolgármester-jelölt hétfőn, Budapesten. Karácsony Gergely több város ellenzéki polgármester-jelöltjével közösen, a helyi önkormányzatok napja alkalmából tartott sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: “hiszünk abban, hogy a változást akaró emberek akaratát képviselve visszaszerezzük azt az önkormányzati szabadságot, amelyet az elmúlt évek politikája elvett a településektől”.
Ezzel a szabadsággal élve szeretnénk a településeket zöldebbé és egymással szolidárisabbá tenni
– mondta. Karácsony Gergely közölte: magyar európai parlamenti képviselőkkel közösen szeretnék elérni azt is, hogy az Európai Unió növelje azokat a forrásokat, amelyeket az önkormányzatok közvetlenül is megszerezhetnek a saját településük fejlesztésére. Példaként említette, hogy az általa vezetett Zugló az elmúlt öt évben több, mint kétmilliárd forintnyi ilyen támogatást nyert az uniótól. Karácsony Gergely elmondta: az a változás, amit október 13-án szeretnének elindítani Budapesten és minden más településen, éppen arról szól, hogy a rendszerváltás egy nagyon fontos értékét, az önkormányzatiságot megőrizzük.
Veszélyben van ez az érték, hiszen az elmúlt kilenc évben a Fidesz nagyon nagy mértékben csorbította az önkormányzatok jogait
– fogalmazott Karácsony Gergely hozzátéve, hogy elvették a helyben lakók jogát attól, hogy saját maguk határozzanak településük sorsa felett.
Hegyesi Beáta, Budakeszi ellenzéki polgármester-jelöltje arról beszélt: a fideszes városvezetés felülről irányított pénzeket fordít projektekre, ugyanakkor a településeknek nem erre, hanem organikus fejlődésre van szüksége. Glázer Tímea, győri polgármester-jelölt azt mondta: ők nyitott városházát szeretnének, hogy a városban élők beleszólhassanak a helyi döntésekbe. Márton Roland székesfehérvári polgármester-jelölt kijelentette: elszántan dolgoznak a szabad, szolidáris Székesfehérvárért, és a látványberuházások helyett az adófizetők pénzét egészségügyre, közlekedésre, valamint oktatásra kell költeni. Radócz Zoltán, szolnoki polgármester-jelölt a korrupció visszaszorítását jelölte meg fő céljaként, és azt mondta: az elmúlt öt évben szinte minden közbeszerzésről a Fidesz pártközpontjában döntöttek. A pécsi polgármester-jelölt, Péterffy Attila arról beszélt, hogy a város morális és gazdasági válságba került. Pécs azért került morális válságba, mert a városvezetés elmúlt években felelőtlen, vagy tudatosan az állami “korrupciót kiszolgáló döntéseket hozott” – mondta, hozzátéve, hogy Pécs adóssága mára ismét 10 milliárd forint feletti.
Forrás: MTI/Hír TV; Vezetőkép: facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS