Budán, az egykori Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) helyén épülne fel a kormány által tervezett új egészségügyi központ, írja a Magyar Nemzet.
„Egyértelmű, hogy az új állami kórház helyszínét Budán, a Lipótmező és a Szent János-kórház tengelyében kell kijelölni „– összegezte a kormány által kért egyeztetések első eredményeit Tarlós István. A főpolgármester szerint számos szempontot kell figyelembe venni, többek közt hogy ne egy működő kórház területén, hanem egy fejleszthető ingatlanon épüljön meg az új, központi egészségügyi intézmény.
„Ennek a célnak az egykori OPNI II. kerületi Lipótmezőn található műemléki épülete és 40 hektáros területe megfelel. Ugyanakkor a tárgyalásokon az is felvetődött, hogy a lepusztult állapotú, szintén jórészt műemléki védettségű Szent János-kórházat, akár ütemezve, de felújítsák” – mondta a lapnak Tarlós István.
Mint arról a lap beszámolt, Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter múlt csütörtökön jelentette be: a kormány a budapestiek körében szervezett konzultáció után dönt majd arról, hol legyen a tervezett új központi kórház. Ennek alapján Orbán Viktor miniszterelnök azt várja Tarlós Istvántól és a kerületi polgármesterektől, hogy választ adjanak a felvetődött kérdésekre. Többek között arra, hogy az itt élő emberek mit gondolnak a mai fővárosi egészségügyi ellátásról, és mi az elképzelésük, hol kellene fejleszteni az ellátást.
Nem csak az OPNI-ra került lakat a balliberális Gyurcsány-kormány egészségügyi ámokfutása idején, 2007-ben. Hasonló sorsra jutott a svábhegyi gyermekklinika és a Budai Gyermekkórház is. A Szent Margit-kórház működését előbb az ágyszám leépítéssel tették lehetetlenné, majd a Szent János-kórház telephelyévé degradálták. Utóbbiról Horváth Csaba akkori szocialista főpolgármester-helyettes azt mondta: „le kell dózerolni a jelenlegi Szent János-kórház épületeit, az értékes hegyvidéki ingatlant pedig eladná a fővárosi önkormányzat”. A II. és a XII. kerület, amilyen gyorsan csak lehetett, változtatási tilalmakat rendelt el a budai kórházak területére, amelyek végül megmenekültek a privatizációtól, olvasható az mno-n megjelent cikkben.
Az új központi kórház beruházása még a Fidesz parlamenti frakciójának februári ülésén vetődött fel, akkor a költségeket legalább harminc-negyvenmilliárd forintra becsülték.
Forrás: mno.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS