Dennis Ross amerikai republikánus képviselő szerint Donald Trump elnöksége idején erősödni fognak az amerikai-magyar kapcsolatok. A képviselőház magyar gyökerű politikusa az amerikai magyarok legnagyobb ernyőszervezete, az Amerikai Magyar Koalíció szokásos Mikulás-napi gálavacsoráján mondott beszédében a magyar miniszterelnök migránsválságban tanúsított vezetői képességeit méltatta.
Az Európát sújtó migrációs problémáról szólva hangsúlyozta, az egész világ felfigyelt arra, ahogyan Magyarország a migránsválságot kezelte, Orbán Viktor kormányfő pedig „olyan vezetői képességekről tett tanúbizonyságot, amilyent régen láttunk”.
A beszéd után úgy nyilatkozott az MTI-nek, hogy Magyarország helyesen cselekedett, amikor kerítést épített, ellenőrizte a belépni akarókat, aztán követte az útjukat. A migránsválság megoldásában kulcskérdésnek látja a szíriai konfliktus megoldását, addig viszont erős ellenőrzés kell, Törökországban és Jordániában pedig biztonságos átmeneti menekülttáborokra van szükség, hogy a konfliktus lezárása után a menekültek mielőbb hazatérhessenek. Dennis Ross szerint mindehhez erős vezető kell, s szerinte erre a legjobb példát Orbán Viktor szolgáltatta, hogy képes volt ellenőrzése alatt tartani a migrációt és az Európából érkező kritikák ellenére is cselekedett.
Ő volt az egyetlen, aki helyesen cselekedett, s ezzel valószínűleg megmentette Magyarországot a potenciális pusztítástól.
Az amerikai elnökválasztás után várható magyar-amerikai viszonyt firtató kérdésre a floridai politikus a gazdasági és a katonai együttműködést emelte ki, kijelentette, hogy „nincs jobb partnerünk a kelet-közép-európai térségben, mint Magyarország”, és úgy vélekedett, hogy
Donald Trump megválasztásával fényesebb jövő vár az amerikai-magyar viszonyra.
Illusztris vendégek az amerikai magyarok gálaestjén
Az Amerikai Magyar Koalíció (HAC) idén huszonöt éves. A pénteki gálavacsorán Andrea Lauer Rice, a szervezet alelnöke részletesen beszámolt a szervezet több tucat idei rendezvényéről és ösztöndíjáról, a szervezetet tizenkét éve elnöklő Max Teleki pedig összegezte mindazt, amit elnöksége éveiben a HAC a magyar kulturális örökség megőrzéséért tett. Teleki helyett mostantól Andrea Lauer Rice lesz az édesanyja, Lauer Edith által alapított HAC elnöke.
A gálavacsorán jelen volt mások mellett George Pataki, New York állam volt kormányzója, April Foley, az Egyesült Államok volt magyarországi nagykövete és a Magyar Kezdeményezés Alapítvány elnöke, Voisin Éva Kaliforniában élő operaénekesnő, Lee Edwards, a Kommunizmus Áldozatai Emlékalapítvány elnöke, Marion Smith történész, az emlékalapítvány igazgatója, és Magyarország több tiszteletbeli konzulja.
MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS