Miközben az ellenzéki véleményformálók már lassan odáig jutnak, hogy a közepesen demokratizált afrikai országok alapvető infrastruktúrával sem rendelkező állampolgárai is jobban élnek, mint a magyarok a saját hazájukban, azért a valóság és a hitelt érdemlő adatok egészen mást mutatnak. A tényekre ezúttal is Szalai Piroska mutatott rá a Mandineren megjelent írásában.
Magyarországon második legkevesebb a szegénységi küszöb alatt élők aránya …és nem, nincs előttünk Románia, nem mi vagyunk a legszegényebbek, akárhányszor halljuk ezt az ellenzéktől!
– olvasható a szerző közösségi oldalán.
Hazánkban a 10. legalacsonyabb, 18,4% volt tavaly a szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatával élők aránya a legfrissebb Eurostat adatok szerint, ami jóval alacsonyabb, mint az uniós 21,6%-os átlag – emeli ki Szalai.
Az előző éves sorrendhez viszonyítva három országot előztünk meg, Franciaországot, Svédországot és Belgiumot. 2010 környékén még tényleg a rangsor végén, a három legrosszabb ország között voltunk, de az elmúlt évtizedben ötször nagyobb arányban javultunk, mint az unió átlaga.
A komplex mutató három részmutatója közül a relatív jövedelmi szegénységben élők aránya 12,1%-ra mérséklődött. Ők azok, akik a szegénységi küszöb alatt, a mediánjövedelem 60%-át el nem érő egy főre jutó jövedelemből élnek. Csak Csehországban alacsonyabb ez az arány, s Szlovéniával állunk a 2-3. helyen a képzeletbeli dobogón. Számos álhír kering erről a témáról is, ez viszont nem álhír, hanem tényadat – fogalmaz az elemző.
Forrás/Fotó: Facebook
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS