Huszonöt új tűzoltóautóval bővült a katasztrófavédelem járműparkja, ezek 16 megyébe kerülnek, összértékük meghaladja a hárommilliárd forintot. A járműveket Pintér Sándor belügyminiszter adta át Budapesten.
A belügyminiszter emlékeztetett, hogy a kormány lépésről lépésre teljesíti a közbiztonság és a vagyonbiztonság növelésére, a tűzesetek által okozott károk csökkentésére és a katasztrófahelyzetek gyorsabb, hatékonyabb kezelésére vonatkozó vállalásait. Közölte: a technikai fejlesztések során elsősorban a gyakorlati igényeket vették figyelembe, vizsgálták a legeredményesebben használható technikát, a magyar építkezési szokásokat, továbbá a leggyakrabban előforduló megoldásra váró katasztrófahelyzeteket. Ezen elvárásokat figyelembe véve készült a Renault, a Rába és a BM Heros Zrt. együttműködésében tervezett és gyártott tűzoltóautó, és annak teljes felszerelése.
A hazai gyártású tűzoltóautó prototípusa 2014-ben készült el, 2016-ban indult a sorozatgyártás. Ebben az évben 54 tűzoltóautó készül el, ezek közül adtak át csütörtökön huszonötöt. A belügyminiszter kitért arra is, hogy a fővárosban 1999 óta „nem volt ilyen léptékű fejlesztése” a tűzoltóságnak, továbbá kiemelt fontosságúként kezelik az önkéntes tűzoltókkal való együttműködést, ezért utóbbiak működési feltételeit is javítják. A magyar tűzoltó-járművek rendszerbe állításával a katasztrófavédelem gépjárműfecskendőinek átlagéletkora 15 évről 12,4 évre csökkent.
Tarlós István főpolgármester arról beszélt, hogy a tűzoltói tevékenység nagy múltra tekint vissza a fővárosban: 1870 óta működik – Európában is az elsők között – hivatásos tűzoltóság. Tarlós István elmondta, hogy az előző három évben a fővárosi katasztrófavédelem megközelítőleg kétmilliárd forint értékben 31 új gépjárművet vehetett át. Közölte, 2016-ban több mint 6000 tűzesethez és mintegy 7500 műszaki mentéshez, 2017-ben eddig 4000-et meghaladó tűzesethez és 6000 fölötti műszaki mentéshez kaptak riasztást a fővárosi tűzoltók.
A 25 új tűzoltóautó Budapest II., IV., XI., XIII., XVII., XIX., XX. kerületébe, valamint Debrecenbe, Győrbe, Keszthelyre, Kiskőrösre, Komáromba, Makóra, Monorra, Nyíregyházára, Pétervására városába, Pétfürdőre, Salgótarjánba, Siklósra, Siófokra, Szarvasra, Szekszárdra, Szentesre, Szigetszentmiklósra és Szolnokra kerül.
No gallery template found!MTI
Képgaléria: Horváth Péter Gyula / PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS