A menedékkérőket segélyező német és francia szervezetek az európai uniós menekültügyi politika reformját, tisztességes menekültügyi eljáráshoz való jogot, valamint az európai államok közötti szolidaritáson nyugvó elosztási mechanizmust követeltek csütörtökön. Amint azt a balliberális sajtó és az általa vezetett politikai ellenzék kívülről fújja: már senki sem akar kötelező betelepítési kvótákat ráerőszakolni az egyes országokra. Ebben tulajdonképpen igazuk is van, mert a kényszerkvótákat átnevezték szolidaritáson nyugvó elosztási mechanizmusra.
A német és francia segélyszervezetek Párizsban kiadott közös nyilatkozatukban hangsúlyozták, hogy a migráció témáját nem szabad átengedni „a szélsőséges tábor uszító kampányainak”, továbbá állást foglaltak a menekültek emberhez méltó körülmények között történő elhelyezése mellett. Hangsúlyozták azt is, hogy mielőbb lehetővé kell tenni számukra az óvodához, az iskolákhoz, a szakmai képzéshez és munkaerőpiachoz való hozzáférést. Követelték, hogy elsőbbséget élvezzen a Földközi-tengeren folytatott mentés, s sürgették a kimentett, illetve európai kikötőkbe, valamint az uniós külső határokra érkezett migránsok haladéktalan befogadását.
A dokumentumot a többi között a bevándorlók jogvédelmével foglalkozó Pro Asyl német civilszervezet, a Caritas egyházi humanitárius szervezet, valamint a France Terre d’Asile és a Samu social francia civilszervezetek írták alá.
Az európai uniós bevándorlási politika reformja évek óta várat magára. A legfőbb vitapontokat a menekültek tengeri mentése, valamint az illegális bevándorlók tagországok közötti szétosztása jelenti – mutatott rá a közleményt ismertető APA hírügynökség.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS