Hatezer néző, fölényes magyar siker: remekül mutatkozott be a női vízilabda-válogatott a megújult Hajósban a magyarországi vizes világbajnokságon. A japánok elleni győzelemből sok mindenre nem lehet következtetni, hosszú még az út a kívánt vébé éremig.
Hiába károgott (és károg) a vizes világbajnokság lejáratására összefogó ellenzéki sajtó számos képviselője heteken, hónapokon át, a felújított Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda – ahogyan a többi sportlétesítmény is – időre elkészült. Ennek és a mieink győzelmének is örülhetett az a hatezer ember, aki összegyűlt a magyar-japán női vízilabda-csoportmeccsre. A hangulat egészen elképesztő volt – a magyar válogatott jégkorong-meccseihez lehetne hasonlítani –, és a nemzeti csapat ezt látványos játékkal hálálta meg. Igaz, bár Japán kétségtelenül hatalmasat fejlődött az utóbbi években, nem ez az együttes lesz az éremre hajtó magyar válogatott legnehezebb ellenfele.
A végeredményből (20–11) is látszik, hogy a védekezés még nem volt az igazi, de a támadásokra nem lehetett panasz, szebbnél-szebb gólokat lőttünk, igazi örömjátékot láttunk. Az is tény, hogy a japánok nagyon könnyen villantak a megúszásokból, ha sokáig akarunk jutni – márpedig ez biztos –, erre oda kell figyelni. Bár a válogatott végül simán, kilenc góllal nyert, és bizakodva várhatja a következő csoportmeccset, azt a bosszankodó szövetségi kapitány, Bíró Attila is kiemelte, hogy össze kell kapni a védekezést. Nála ezt senki nem látja pontosabban.
A csapatszellemmel, az akarással és a szurkolással biztosan nem lesz semmi probléma, a cél pedig adott: a magyarországi világbajnokságon, a legendás Hajósban történelmet kellene írni.
Legerősebb csoportellenfelünk, Hollandia a várakozásoknak megfelelően könnyedén legyőzte Franciaországot. Az Európa-bajnoki második holland csapat végül 17–2-re nyert, nagy meccset fog játszani a válogatottunkkal.
Kínai és orosz aranyak ugrásban és szinkronúszásban
A női 10 kilométeres nyílt vízi úszásról (és Olasz Anna tizedik helyéről) külön tudósításban számoltunk be, míg az ugrás szokás szerint kínai dominanciát hozott. A női szinkrontoronyugrás döntőjét Zsen Csien, Si Ja-csie páros nyerte meg és a férfiak 1 méteres döntőjében is honfitársuk, Peng Csien-feng győzött.
A szinkronúszásban ismét az oroszok diadalmaskodtak, a sportág egyedülálló klasszisa, Szvetlana Kolesznyicsenko a második aranyérmét szerezte meg a vizes világbajnokságon, mivel vasárnap Alekszandra Packeviccsel megnyerte a szinkronúszók páros technikai döntőjét a Városligetben. Az oroszok harmadik budapesti aranyát begyűjtő duó 95.0515 ponttal diadalmaskodott.
Fotók: Fina-budapest2017.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS