Újra a jegybank elnökének a lemondását követelte az ellenzék az Országgyűlésben, Matolcsy György viszont kivétel nélkül blöffnek nevezte az ellene felhozott vádakat. Dömötör Csaba államtitkár pedig arról beszélt, hogy a baloldal folyamatosan torpedózza a népszavazást, ám minden pártnak el kell döntenie: a korlátlan bevándorlás ellen vagy mellett van-e.
Blöff, blöff és blöff – fogalmazott Matolcsy György a parlamentben Bárándy Gergelynek adott válaszában. A jegybank elnökét az azonnali kérdések órájában azzal szólította meg a szocialista politikus: nem gondolja-e, hogy le kellene mondania azok után, hogy az MNB alapítványaitól kaptak közpénzt a hozzá, illetve rokonaihoz köthető ügyek és cégek. Matolcsy György szerint a balliberális ellenzék három hónapja intéz politikai támadást az MNB ellen, ami „botrányos”. A politikai támadásokban pedig kivétel nélkül blöfföket alkalmaznak.
Mint a jegybank elnöke sorolta: korábban azzal vádolták az MNB-t, hogy nem volt felhatalmazva alapítványok létrehozására, de bebizonyosodott az ellenkezője. Blöff volt az is, hogy eltűnt a vagyon, hiszen kiderült, hogy 830 millió forinttal több az alapítványi vagyon, mint volt, közben több száz kutatási, tudományos projektet támogattak 3,3 milliárd forint értékben. Matolcsy szerint ezért most a rokonait veszik elő, de blöffnek bizonyult, hogy Szemerey Tamás tulajdonában van a Vs.hu, vagy hogy az MNB pénzét osztogatja a Növekedési Hitel Bank.
Szakács László (MSZP) a Quaestor-ügyben arról kérdezte a legfőbb ügyészt, sikerül-e végre olyan vádiratot összeállítani, amely alapján megkezdheti a bíróság az ügy tárgyalását. Polt Péter válaszában kitért arra, hogy a Quaestor-ügy múlt héten váratlanul elhunyt csoportvezető ügyésze nagyon lelkiismeretes és kitűnő munkát végzett, és „élete utolsó időszakában rendkívüli módon bántották azok az alaptalan rágalmak, amelyek az ügyészség vádiratát, illetve az azt megelőző munkáját érintették”.
Polt Péter elismerte: valóban volt és van egy szakmai jellegű nézeteltérés az ügyészség és a bíróság között, de a vád törvényes, ezt senki nem vitatta. A vád jelenleg bírósági előkészítő szakban van. A bíróság végzést bocsátott ki, amely ellen nincs helye jogorvoslatnak, az ügyészség ennek megfelelően a végzésben foglaltaknak eleget tesz, a hiánypótlás megtörténik határidőre, és nem lesz akadálya annak, hogy a bíróság mihamarabb kitűzze a tárgyalást – fejtette ki.
A kormány nem enged a zsarolásnak, és ragaszkodik ahhoz, hogy a magyar emberek döntsenek arról, kivel szeretnének együtt élni – jelentette ki napirend előtt Dömötör Csaba. A Miniszterelnöki Iroda parlamenti államtitkára azt mondta, Brüsszel minél hamarabb bevezetné a kényszer-betelepítés intézményét, az unió példátlan, az alapelveivel is ellentétes zsarolási manőverbe kezdett a migránsokat be nem fogadók 78 milliós „bírságának” ötletével. A baloldali pártok folyamatosan torpedózzák a népszavazást, de minden pártnak el kell döntenie: a korlátlan bevándorlás ellen vagy mellett van-e – hangsúlyozta Dömötör Csaba.
Előzőleg a fideszes Hörcsik Richárd arról beszélt: olyan üzenetet kell küldenünk Brüsszelnek, amit ők is megértenek, ezért van szükség a kényszer-betelepítés elleni népszavazásra.
Az Országgyűlésben tegnap este kezdődött meg a kabinet azon törvénymódosító javaslatairól szóló vita, amelyek kiszélesítenék a határon lefolytatható menekültügyi eljárások körét. Eszerint ha a rendőrség a nyolc kilométeres zónán belül fog el Magyarországon jogellenesen tartózkodó külföldit, akkor visszakísérik a kerítésig, a tranzitzónában pedig benyújthatja a menedékkérelmét, és megvárhatja az eljárás végét. Ennek az a feltétele, hogy a migráns ne kövessen el bűncselekményt, például ne a kerítést megrongálva jusson be az ország területére.
Forrás: Magyar Idők, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS