A Magyar Nemzet összeszedte a Magyarországot rendszeresen támadó Guy Verhofstadt körül kibontakozó, egyre súlyosbodó botrány elemeit. Mint ismert, a Renew Europe európai parlamenti frakció EP-képviselője legutóbb azzal került a hírekbe, hogy több mint százmillió forintnyi közpénztámogatással újították fel a luxusvilláját. Verhofstadtnak azonban közel sem ez volt az első húzása, hiszen a jogállamiság bajnoka korábban lobbizott oligarchák érdekében, és évekig ült jó pénzért egy adóelkerülő cég igazgatóságában, de egyes információk szerint pénzért szívesen haknizik tömegrendezvényeken felszólalásaival.
A cikk kifejti: Verhofstadt neve az ominózus Paradise-iratokban is felbukkant, amelyekből kiderült, hogy a liberális politikus egy olyan szállítmányozó cégnek volt az igazgatósági tagja – évi 60 ezer euróért, vagyis 24 millió forintért –, amely egy offshore cégen keresztül igyekezett kibújni az adófizetési kötelezettségei alól. Egy évvel később Verhofstadt annak kapcsán keltette fel a nemzetközi sajtó érdeklődését, hogy különböző mellékes jövedelmeivel akár a többszörösét is megkereshette az európai parlamenti képviselőségért járó fizetésének – ezt egyébként épp a Transparency International kutatta ki.
Verhofstadt előszeretettel lobbizik oligarchák érdekében is; különösen Nicolas Boëllel áll szoros kapcsolatban, aki azt a Sofina holdingot birtokolja, amelynek az érdekeltségébe tartozik a GDF Suez is. Nem sokkal azután, hogy utóbbi vállalat 2014-ben meg akarta szerezni a görögországi Thesszaloniki vízművét, Verhofstadt az Európai Parlamentben követelte Aléxisz Cíprasz görög miniszterelnöktől a privatizációs csomagot. Verhofstadt ugyanekkor az APG nyugdíjalap igazgatóságának is tagja volt, és a Cípraszt, valamint Görögországot támadó beszéde után fél év alatt három görög miniszter is találkozott az APG vezetőivel.
Sajtóhírek szerint az egykori belga kormányfő jövedelmének egy része a nyilvános beszédeiből származik, ahol rendszeresen sértegeti a jobboldali, konzervatív érzelmű embereket.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/Patrick Seeger
Facebook
Twitter
YouTube
RSS