A belga menekültügyi befogadóközpontokban 2017 óta megduplázódott az erőszakos incidensek száma; az összes incidens fele a menekültügyi központok dolgozói vagy más menedékkérők elleni fizikai vagy verbális támadás volt.
Tavaly összesen 1281 erőszakos incidensről számoltak be a belga menekültügyi befogadóközpontokban, ami 2017-hez képest a duplája, és harmadával több, mint 2020-ban, a növekedést pedig több tényezőnek tulajdonítják: Sammy Mahdi, Belgium menekültügyi és migrációs államtitkára a héten kijelentette, hogy az incidensek számának növekedése részben annak köszönhető, hogy több incidenst jelentettek hivatalosan, de a menedékkérők befogadásával foglalkozó szövetségi ügynökség (Fedasil) szerint a menekültügyi rendszerre is nagyobb nyomás nehezedett – írta meg a 888.hu.
A migránsok számára fenntartott férőhelyek hiányával kapcsolatos problémák 2021 hátralévő részében is fennmaradtak, egy decemberi jelentés pedig megjegyezte, hogy több száz menedékkérő Belgiumnak és az Európai Unió fővárosának, Brüsszelnek az utcáin él. Az EU által finanszírozott InfoMigrants weboldal 2021 decemberi jelentése szerint a Brüsszel központjában található Fedasil irodánál naponta több száz menedékkérő állt sorba, hogy menedékkérelmet nyújtson be – ez a jelenség december közepén már hetek óta tartott. 2021 augusztusában Afganisztánban a tálibok hatalomátvétele szintén hatással volt a menekültügyi rendszerre, mivel a feltételezhetően a tálibok elől menekülő migránsok inkább férfiak voltak, akik statisztikailag nagyobb valószínűséggel tanúsítanak erőszakos viselkedést, mint a nők és a gyermekek.
Forrás: 888.hu; Fotó: EPA/Julien Warnand
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS