Kozák Danuta volt a csütörtöki nap magyar főszereplője, aki több szempontból is történelmi aranyérmet szerzet női kajak egyesben. Negyedik egyéni aranyérmévelimmár ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa, ráadásul Magyarország 500. olimpiai érmét nyerte. Kajak-kenuban ezen kívül pontszerző helyek jutottak a magyaroknak, és megkezdték szereplésüket az öttusázók is – egyelőre nem túl nagy sikerrel.
A magyar kajakkirálynő Kovács Katalint, Kammerer Zoltánt és a jelenlegi szövetségi kapitány Storcz Botondot is behozta, majd megelőzte aranyérmek tekintetében Rióban, és minden idők legeredményesebb kajakosa lett. Betegsége miatt még nem tökéletes állapotban versenyzett, amikor Szabó Gabriellával megnyerték a párost, csütörtökön viszont már teljesen felgyógyulva, másfél hajóhosszt ráverve a mezőnyre, minden kérdőjelet kiegyenesített. Már most hatodik a magyar olimpiai örökrangsorban, és ha a női kajaknégyes is győzni tudna, akkor utolérné aranyérmekben a legendás Egerszegi Krisztinát és Keleti Ágnest.
Férfi kajakozóink egy további olimpiai helyezést értek el csütörtökön, a Tótka Sándor, Molnár Péter páros a 200 méteres sprintszámban negyedik lett, három századdal lecsúszva a dobogóról. Mi lett volna, ha még edzeni is van idejük az olimpia előtt?
A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin kettős hetedikként ért célba az 1000 méteres versenyben, amit a szövetségi kapitány reális eredményként könyvelt el, míg a fiatal Hajdu Jonatán részéről a jövőre nézve biztató eredmény a kenu egyesek B döntőjében elért második, összesítésben tizedik hely.
Minden idők legjobb magyar férfi olimpiai eredményét érte el triatlonban ifj. Faldum Gábor azzal, hogy 1:48:20 óra alatt célba érve 20. lett a riói játékok csütörtöki versenynapján. A másik magyar induló, Tóth Tamás a 33. helyen végzett 1:50:02 órás idővel. Öttusázóink az ezúttal külön napon lebonyolított körvíváson vannak túl, és nem rózsás a helyzet. A férfiaknál Demeter Bence a 12-17., míg Marosi Ádám a 24-27. helyen várja a folytatást, 54, illetve 72 ponttal lemaradva az élen álló – egyúttal olimpiai csúcsot vívó – orosz Leszuntól. Kovács Sarolta a 15-20. helyen áll, míg Földházi Zsófia csupán a 33., hátrányuk az első helyezett lengyel Nowackához képest 60, illetve 96 pont. A pontkülönbségek átvetíthetők másodpercekre a versenyt záró, lövészettel kombinált futásban. A nők többi tusája pénteken, a férfiaké szombaton folytatódik.
Férfi vízilabdacsapatunk olyan teljesítménnyel rukkolt elő a brazilok ellen, amihez foghatót csak a szintén brazilok elleni csoportmeccsen láttunk tőle, és amilyenre szükség lett volna a negyeddöntőben is Montenegró ellen. a magyar válogatott gálameccsen mosta le a házigazdákat, és így az 5. helyért játszhat a görögök ellen. Válogatottunk igazolta, hogy nem az 5-8. helyért zajló küzdelemben lenne a valós helye, de ez csak vékony szépségtapasz.
Férfi kötöttfogású birkózóink után a női szabadfogásúak voltak soron, de nem sikerült pontszerző helyen végezniük. Sastin Marianna meglepetésre már az első mérkőzésén kikapott a 63 kg-os súlycsoportban a selejtezőben az ukrán Trazsukovától, és kiesett; végül tizenhetediknek rangsorolták. A 75 kg-osok között szerepelő Németh Zsanett szintén vereséget szenvedett az első meccsén a nyolcaddöntőben. Legyőzője, a kazah Manyurova viszont magával vitte őt a vigaszágra, ahol kikapott kameruni ellenfelétől, és összesítésben 10. lett.
Magasugrásban Szabó Barbara számára már a döntőbe jutás is óriási eredmény lett volna, hiszen ehhez egyéni csúcsát kellett volna beállítania. Ettől azonban jócskán elmaradt most, így 32. helyen végzett.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS