„Diákok most vagy soha!” – ezzel a címmel hozta létre a Független Diákparlament azt a Facebook eseményt, amelyben arra buzdítja a diákokat, tüntessenek ők is március 15.-én.
„Közös gyülekezőre hívunk minden diákot március 15-én, aki támogatását fejezné ki az oktatás reformjával kapcsolatban és részt venne, az azt követő demonstráción a Tanítanék szervezésében. Gyertek, mutassuk meg együtt, hogy mi is az oktatás szereplői vagyunk és kiállunk közös érdekünkért, a jobb, 21. századi oktatásért! MERT A JÖVŐ MI VAGYUNK!”
– olvasható az esemény leírásában.
A meghívó szerint 14 órától várnak minden csatlakozni vágyót – diákot, hallgatót, öregdiákot – és szimpatizánst is a Független Diákparlament molinója alá a Hősök terére.
Rászervezett a nemzeti ünnepre a Tanítanék Mozgalom
Március 15.-re hirdette meg az újabb pedagógustüntetést a Tanítanék Mozgalom (TM). Az esemény a budapesti Hősök terén kezdődik 15 órakor, majd a jelenlévők az Andrássy úton végigsétálva vonulnak át a Kossuth térre.
A TM kezdeményezéséhez a közösségi oldalon található meghívó szerint több mint 25 civil szervezet, szakszervezet csatlakozott. A szervezők azt kérik a résztvevőktől, hogy viseljenek kockás inget és kokárdát.
A hazai oktatási helyzettel elégedetlen tanárok a Pedagógusok sztrájkbizottságának 25 pontjának, a Tanítanék Mozgalom 4 pontjának, és az „alternatív köznevelési kerekasztal” a Civil Közoktatási Platform azonnali követeléseinek megvalósításáért vonulnak utcára.
A tanárok azt szeretnék a többi közt, hogy szűnjön meg a Klik valamint a kötelező hittan- és erkölcstanóra, csökkenjenek a tanulók terhei a tanárok kötelező óraszámával együtt, legyen ismét szabad tankönyvválasztás, és kevesebb testnevelés óra.
A szervezők nem csak a közoktatás szereplőit várják, hanem a közalkalmazottakat, köztük az egészségügyi, a kulturális és a szociális szféra dolgozóit, a köztisztviselőket és a közlekedési dolgozókat is.
Megjött a válasz az EMMI-től
Tizenkét pontos javaslatcsomaggal állt elő a héten a Civil Közoktatási Platform (CKP). Az anyagban azokat az akut problémákat összegezték, amelyekre azonnali és gyors megoldást szeretnének. Ahogy arról portálunk is beszámolt, a többi közt változást várnak az érettségi rendszerben és béremelést a nem pedagógus végzettségű, nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő kollégáknak.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma bőven a március 10-i határidő előtt válaszolt a CKP megkeresésére az általuk összeállított 12 pontos követelésre, valamint ismét jelezték azt is, hogy tárgyalnának.
Levelükben azt írják, “a leírt kérdések, problémák természetesen előttünk is ismertek, azok egytől egyik szerepelnek a Köznevelési Kerekasztal valamelyik munkacsoportjának témái között. A Köznevelési Kerekasztal plenáris ülése a tárgyaló partnerek által meghatározott ütemezés szerint végzi szakmai munkáját, már az első két ülésen megfogalmazott több olyan javaslatot, amelyet a Kormányzat elfogadott. Korábbi meghívásunkat megerősítve jelzem, hogy várjuk a Civil Közoktatási Platform képviselőit a Köznevelési Kerekasztal és munkacsoportjainak üléseire, Nyitottak vagyunk arra, hogy a következő plenáris ülésen, melynek időpontja március 8-a, megvitassuk az Önök által megfogalmazott követeléseket.”
Forrás és illusztráció: A Tanítanék mozgalom Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS