Legalábbis erre a következtetésre jutott a Pintér Sándor, belügyminiszter által a vizsgálatra felkért 5 szervezet – tudta meg az Mno.hu. Többek közt a Fővárosi Ítélőtábla döntése után is fölmerült, hogy a belügyi szervek és a titkosszolgálatok elégtelen munkát végeztek, így egyes bűnelkövetők megúszhatták a felelősségre vonást.
A Terrorelhárítási Központon (TEK), a Nemzeti Nyomozó Iroda, a Nemzeti Védelmi Szolgálat, az Alkotmányvédelmi Hivatal, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ, és a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat is vizsgálta a titkosszolgálatok és egyes belügyi szervek érintettségét a romagyilkosságok ügyében. A TEK a vizsgálat után arról tájékoztatta az mno.hu-t, hogy a négy elítéltnek nem voltak segítői a gyilkosságokban, legalábbis ez nem bizonyítható.
Az mno.hu felidézi azt a 2009-es parlamenti vizsgálóbizottsági jelentést, amely szerint Kiss István elsőrendű vádlottat szélsőséges nézetei miatt 2004-től megfigyelés alatt tartotta a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH), amit csak 2008 elején, az első támadás előtt fél évvel állítottak le – éppen akkor, amikor információ vetődött fel, hogy fegyverkezésbe kezd.
A bizottsági jelentés szerint személyes felelősség terheli a gyilkosságsorozat titkosszolgálati felderítésének hibáiért Laborc Sándort, az NBH korábbi vezetőjét, Szilvásy György és Ficsor Ádám korábbi titkosszolgálati miniszterek esetében pedig a politikai felelősség vethető fel.
A teljes cikk itt olvasható.
Forrás: mno.hu
Fotó: petrocelli.blog.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS