A Hszinhua kínai állami hírügynökség szerdai jelentése szerint megtalálták a dél-kínai Kuanghszi tartományban hétfőn lezuhant belföldi utasszállító egyik feketedobozát. A baleseti adatrögzítő eszköz a tudósítás szerint megrongálódott állapotban került elő a becsapódás helyszínéről. Szakértők jelenleg az eszközön rögzített adatok kinyerésén dolgoznak. A másik feketedobozt még keresik. Az adatrögzítők felkutatásának kulcsszerepe lehet abban, hogy kiderítsék, mi okozhatta a tragédiát.
A hétfőn lezuhant Boeing 737-800-as típusú utasszállító fedélzetén 132 ember tartózkodott. A kevesebb mint kétórás útidejű járaton közlekedő gépet a felszállás után egy órával érte baleset. A kínai médiában a becsapódásról közzétett felvételen az látszik, hogy a repülőgép csaknem függőleges szögben zuhant le. A becsapódás helyszínén azóta is folynak a mentési munkálatok, ám túlélők jelét nem találták. A CCTV kínai állami hírtelevízió felvételein az látható, hogy a helyszínen dolgozó tűzoltók és katonák ásókkal dolgoznak a gép maradványainak feltárásán. A hegyoldalban munkagépeket is bevetettek, továbbá fémdetektorok és munkakutyák segítik a keresést. A helyszínen eddig a repülőgép darabjai mellett személyes tárgyakat – a többi közt pénztárcát, okmányokat, bankkártyát, ruhadarabokat – találtak. A munkálatokat szerda délután ideiglenesen fel kellett függeszteni az esős idő miatt. Az esővíz felgyűlt a becsapódás következtében kialakult, fellazult talajjal teli mélyedésekben, emiatt megnőtt a földcsuszamlások kialakulásának kockázata.
A járatot üzemeltető China Eastern kínai légitársaság a balesetet követően felfüggesztette az összes Boeing 737-800-as típusú gépének közlekedését. Az ország három legnagyobb légitársasága közé tartozó China Eastern több mint hatszáz gépből álló flottájának ezzel közel húsz százalékát vonták ki ideiglenesen a forgalomból.
A Global Times című kínai lap internetes kiadásában szerdán közölt cikk szerint az eddigi vizsgálatok azt állapították meg, hogy a baleset idején nem merült fel semmilyen, a repülést veszélyeztető időjárási jelenség. A repülőgép és az irányítótorony közötti kommunikáció akkor szakadt meg, amikor a gép hirtelen veszített repülési magasságából. A China Eastern közlése szerint pedig a balesetet szenvedett repülőgépet 2015 júniusában állították üzembe, és azóta szigorú technikai elírásoknak megfelelően tartották karban. A légitársaság elmondta továbbá: a felszállást megelőzően a gép megfelelt a repüléshez szükséges követelményeknek.
Forrás: MTI; Fotó: Biztonságpiac.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS