Az egyik legnagyobb szocialista fellegvárnak számító Ajka volt MSZP-s képviselője, Mrena József úgy döntött, kipakol a PestiSrácok.hu kamerája előtt. Mrena betekintést enged abba, miként működik a város vezetése, s miért csak a jéghegy csúcsa a polgármester, az MSZP-s Schwartz Béla és társai elleni büntetőper vádja.
FÜSSY ANGÉLA – PestiSrácok.hu
Interjúnk alanya Mrena József, aki részben saját megaláztatásán felbuzdulva úgy döntött kipakol az ország egyik legnagyobb szocialista fellegvárának belső titkos életéről. Mrena József tagja volt az MSZP-nek. Sokáig azt hitte kegyelt, ígértek is neki, ezt-azt. Például művezető lehet az önkormányzat egyik cégében, az AVAR AJKA Kft-ben. Aztán, amikor kiderült, hogy nem néz jó szemmel bizonyos dolgokat és változtatni akar azokon, először kirúgták, majd mivel munkaügyi pert indított, a pártból is kizárták.
Vajon miért?
Mit tudhatott a korábban jól menő ajkai vállallkozó, aki nem sokkal ez előtt még a legbelsőbb körökhöz tartozott, s aki “kopogás nélkül” mehetett be a polgármesterhez? A PS-videóban Mrena csak néhány sötét ügyletről beszél a terror alatt tartott városban. Mert mindenre még ő sem láthatott rá. A legbelsőbb körök hallgatása egyelőre még megtörhetetlennek tűnik.
Zsarolás, hűtlen kezelés…
Ajka szocilista polgármestere és társai, a volt építési irodavezető H. Béla, valamint az önkormányzattal szoros kapcsolatot ápoló BAUMIDEX Kft ügyvezetője, P. Attila büntető pere egy hete kezdődött el a Veszprémi Járásbíróságon. Mint arról arról a PestiSrácok.hu elsőként beszámolt, Schwartz Bélát jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel és zsarolással vádolják. Az ajkai Park Center mögötti út kapcsán gyanússá vált számlázások ügyében éveken át tartott a nyomozás, az előkészítés, míg végül vádat emelt az ügyészség és bíróság elé került az ügy. A vád szerint fiktív számlákra, a költségvetésben való trükkös átcsoportosításra azért volt szükség, mert az Ajka FC korábbi elnöke, Németh György – aki az eljárás alatt elhunyt – éveken át a saját pénzét ölte tagi hitel formájában a klubba, amit vissza kellett volna fizetni. A városvezetésnek a periratok szerint ez eleinte esze ágában sem volt, zsarolták, fenyegették az építési vállalkozót, hogy ellehetetlenítik és soha többé nem kap munkát a városban, ha nem mond le a pénzéről. A tíz milliós tartozás feléről, 5 millióról lemondott, hiába. Tönkretették. Megrendelést többé nem kapott a várostól, először anyagilag került nehéz helyzetbe, majd az egészsége is ráment az ügyekre. Az, hogy milyen trükkökkel kerítettek gyorsan több milliót a költségvetésben? Miként számláztattak le a „haver céggel” gyorsan egy korábban magánberuházó által megrendelt és kifizetett munkát, egy másik történet. Visszatérünk rá, ha a perben ítélet születik.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS