A bíróság harmincoldalas hibalistát küldött az ügyészségnek, válaszul a Quaestor-ügy vádiratára – értesült az Origo. Egy nagy halom elektronikus adatot kellene leszedni az adathordozókról és külön-külön csatolni a bizonyítékokhoz, mert indoklásuk szerint enélkül értelmezhetetlen melyik bizonyíték mit bizonyít. Öt terabyte-ról van szó. Az ügyészség szerint képtelenség az törvényszék kérése, amelyet ha teljesítenek csak megnehezítené az ügy lefolytatását. Az időhúzással a Quaestor ügy vádlottainak malmára hajtják a vizet, május 31-én ugyanis a bíróság megszünteti az eljárást, vagyis Tarsoly Csaba és társai a rácsok mögül szabadlábra kerülhetnek.
A vita tárgya tehát a főügyész által is említett nagy halom elektronikus adat, amit egy adathordozón csatolt az ügyészség a nyomozati iratokhoz, anélkül, hogy a vádiratban megjelölte volna, melyik elektronikus adat számít szerinte bizonyítéknak, és mit bizonyít pontosan.
A Fővárosi Törvényszék indoklásában azt írja:
„a vádirat hiányosan tartalmazza a bizonyítási eszközök megjelölését, valamint azt, hogy azok mely cselekmény bizonyítására szolgálnak”.
Ibolya Tibor, a Fővárosi Főügyészség vezetője szerint, ha teljesítik a bíróság kérését, az a 132 ezer oldal terjedelmű nyomozati irat, valamint a több mint 1500 oldal vádirat esetén a csatolt 6 millió elektronikus adatra a bíróság elvárásainak megfelelő, egyenként történő hivatkozás a vádirat tartalmi egyensúlyának felborulását is eredményezné nem beszélve arról, hogy a jelenlegi vádirat a többszörösére duzzadva a gyakorlatban sem segítené elő a bizonyítási eljárás lefolytatását.
Megy az időhúzás, miközben fogy az idő
Miközben a bírósági eljárást előkészítő Fővárosi Törvényszék és a korábbi bejelentés szerint „világszínvonalú nyomozás” alapján a vádiratot készítő Fővárosi Főügyészség hetek óta azon jogászkodik, hogy hiányos-e a március végén benyújtott 1548 oldalas vádirat, és ha az, akkor mit és hogyan kellene benne kiegészíteni, az idő telik – fejti ki az Origo.
A cikk emlékeztet, hogy május 31-én a bíróság megszünteti a büntetőeljárást, vagyis ha a következő hetekben nem jutnak dűlőre, a Quaestor-ügy pedig kerül a bíróság elé. Tarsoly Csaba és társai pedig soha nem állnak majd bíróság elé az ügyben, amelyben több tízmilliárd forint tűnt el, és amelynek legalább 30 ezer károsultja van.
Forrás: Origo
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS