Azt írta a Klubrádió vezetősége Lampé Ágnes, az elbocsátott rádiós műsorvezető felmondásába, hogy nem járt be dolgozni a rádióba és nem készítette el a műsorait, valamint nem jelent meg a rádió vezetősége által kezdeményezett egyeztetéseken. Csakhogy a kirúgott rádiós szerint épp ellenkezőleg történt, ugyanis nem mehetett be a munkahelyére és nem készíthette el a műsorait. A műsorvezető ügyvédje már épp perelni készült a Klubrádiót, amikor fordulat következett be az ügyben. Stock Richárd, a Klubrádió vezérigazgatója viszont eltérően emlékezik a történtekre – derült ki a media.1.hu cikkéből.
A portál arról számolt be, hogy távozni kényszerül a Klubrádióból Lampé Ágnes, aki az elmúlt években többek között a „Hetes Stúdió”, a „Reggeli Gyors”, az „Esti Gyors”, az „Ez itt a kérdés”, a „Reggeli személy” és az „Ez itt a Fórum” című műsorokat vezette. Lampénak engedélye volt, hogy a Klubrádió mellett dolgozhat az ATV-nek is. A változás ebben azután állt be, hogy más pályázó mellett a Közösségi Rádiózásért Egyesület (az ATV Csoporthoz tartozó Spirit FM üzemeltetője) is pályázatot nyújtott be a Budapest FM 92,9 MHz közösségi rádiós frekvenciára vonatkozó pályázaton (ezt a frekvenciát használta a Klubrádió korábban, mielőtt a Médiatanács úgy döntött, hogy nem hosszabbítja meg a Klubrádió 2021. február 14-én lejáró jogosultságát).
Az műsorvezető ultimátumot kapott
Üzent a Klubrádió vezetője Lampénak, mondjon fel az ATV-nél, vagy nem mehet be többet dolgozni a Klubrádióhoz Már a Spirit FM bejelentésekor, tehát még jóval a pályázatok Médiatanács általi kiértékelése előtt, amikor Arató András, a Klubrádió Zrt. igazgatósági elnöke, a rádió többségi tulajdonosa az egyik vezetőjén keresztül megüzente Lampénak, azon nyomban döntenie kell, a tévézést, azaz az ATV-t választja, vagy a Klubrádiót, ha pedig az ATV-t választja, már másnap nem mehet be dolgozni a Klubrádióhoz. Arató ugyanis úgy vélte, a Klubrádió és az ATV egymáshoz képest most már olyan, mint a Pepsi és a Coca-Cola. Konkurencia. Lampét elkeserítette az ultimátum, ezért azt felelte, továbbra is tévézne, hiszen a két tevékenység korábban nem zárta ki egymást. Már másnaptól nem mehetett be a Klubrádióba, felmondólevelet mégsem kapott. Ez után nem vehetett részt az értekezleteken, műsorokat nem készített, a beosztásba sem került be a neve többé. Stock azt mondta Lampénak: ha az ATV-t választja, akkor a két rádió közötti konkurenciahelyzet miatt van hivatalos jogi indoka az elbocsátásának. Erre azonban ezt követően sem került sor, csak bő másfél hónappal később, 2021. február 1-jén, annak ellenére, hogy munkavégzésében ekkor már régen akadályozva volt.
Hamis indokok a felmondólevélben?
A műsorvezető felmondólevelébe azonban nem az került, hogy amiatt bocsátják el, mert az ATV-ben is dolgozik, hanem azért, mert nem járt be dolgozni, nem készíti el műsorait, és megsérti magatartásával a Klubrádió érdekeit, miközben épp a munkáltató volt az, aki nem engedte Lampénak, hogy dolgozzon. A műsorvezető ezért úgy tervezte, munkaügyi bírósághoz fordul. Ezt követően Lampé ügyvédjének sikerült kapcsolatba lépnie Stock Richárddal, akit figyelmeztetett, hogy valakit valótlan indokkal elbocsátani önmagában is jogsértő. Arra is emlékeztette a Klubrádió vezérigazgatóját, hogy nem Lampé volt az, aki nem jelent meg a munkahelyén, hanem a Klubrádió akadályozta meg őt a munkavégzésben, valamint hangsúlyozta, hogy az sem igaz, hogy Lampé nem jelent meg valamilyen egyeztetésen.
A Klubrádió elnöke szerint mindez magánügy
A portál szerint Stock az ügyvédi megkeresés hatására végül belátta, hogy ez így tényleg nincs rendjén. Ez nem azt jelenti, hogy Lampét rehabilitálták és visszahelyezték a pozíciójába, de azt igen, hogy a jogsértést vele szemben ezáltal elismerték, és nem maradt szégyenfolt a neve mellett, mint olyan munkavállaló, aki hónapokig nem járt be dolgozni. Arató András, a Klubrádió igazgatósági elnöke a Media1 kérdéseire annyit reagált, hogy magánügynek tekinti az esetet, ezért nem kívánt nyilatkozni.
Peren kívüli megegyezéssel zárult az ügy
Lampé Ágnes a portál érdeklődésére azt mondta, sajnálja, hogy így alakult, mivel nagyon szereti a Klubrádió közösségét, egykori munkatársait és a hallgatókat. Az ügyet végül peren kívüli megegyezéssel simították el, így ha már úgy alakult, hogy megváltak tőle, ily módon a végén mégiscsak a rádió vezetőinek el kellett ismerniük, hogy ő nem követett el semmit. A Média 1 cikkének megjelenése után Stock Richárd, a Klubrádió vezérigazgatója, Stock Richárd azt mondta, hogy ezekből az állításokból semmi sem igaz.
Mi kiadtunk egy felmondást, ami jogszerű volt, de ha ezzel nem értett egyet, akkor Lampé Ágnesnek lehetősége lett volna munkaügyi bíróságon megtámadni azt, ezzel azonban a jogorvoslatra rendelkezésre álló határidőben nem élt, nem fordult bírósághoz, így az ügy vihar egy pohár vízben. Mi semmit nem változtatottunk az eredeti felmondásban rögzítettekhez képest
– hangsúlyozta a portálnak.
Stock azt mondta, azért bocsátották el Lampét, mert nem jelent meg a munkahelyén december közepétől, miután válaszút elé állították.
Forrás: media1.hu, Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS