Bár a Chelsea sokáig megfojtotta a Barcelona játékát, és Willian góljával vezetést szerzett, a végén Messi megvillant, s a döntetlennel a katalán együttes várhatja nyugodtabban a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóját. A másik keddi meccsen a Besiktas nagyon hamar emberhátrányba került a Bayern München otthonában, amely a második félidőben gálázva, végül 5–0-ra nyert.
A sorsolás igazságtalan. Amíg a csoportelső Barcelonának a második Chelsea jutott, addig a PSG mögött végzett Bayern a Besiktast kapta meg a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Ez azért nagyon nem mindegy. Bár a szélesebb közvélemény (és úgy tűnt, hogy valamiért a meccset közvetítő Hajdú B. István is) valamiért sima Barcelona-győzelmet várt az angol bajnok otthonában, az azért sejthető volt, hogy ez biztosan nem lesz sima meccs. Szerepelhet bármilyen jól a Barcelona a spanyol bajnokságban (továbbra is veretlen), és gyengén a címvédő Chelsea az angolban (csak a negyedik, és nagyon sok pontot elhullajtott), egy ilyen rangadó mindig túlmutat az aktuális formán.
Az angol csapat hagyományaihoz képest beállt „buszozni” a mérkőzésen, azaz tíz emberrel védekezett, és gyors játékosaira építkezve próbált kontrázni, és ez nagyon sokáig hatásos volt. Egyrészt a Chelsea játékosai nagyon magas szinten képzett, kitűnő futballisták, másrészt a Barcelona továbbra sem tanult meg az efféle védekezés ellen játszani.
Lionel Messi is feltűnően szenvedett, és a ha brazil Willian kicsit szerencsésebb (két hatalmas kapufát lőtt), a Chelsea már az első félidőben megszerzi a vezetést. Nem érdemtelenül, az történt a pályán, amit Antonio Conte tervezett.
A szünetben meghallgathattuk a magyar szakértők véleményét a Barcelona kiábrándító játékáról, akik mintha elfelejtették volna, hogy a katalán együttes nagyjából minden párharcban hasonló teljesítményt nyújt idegenben akkor, ha olaszos stílusú (a Chelsea-t ugye Conte irányítja) vagy olasz csapattal, esetleg a fő nemezis José Mourinho aktuális klubjával találkozik. Ez most is így volt, a Barcelona teljesen tanácstalannak tűnt, és bár a második félidőben megpróbáltak felpörögni, az egészből az angolok jöttek ki jól.
Willian egy kisszöglet után már nem hibázott, előbb megcsinálta magának a lövőhelyzetet, majd szépen kilőtte az alsót. Ha valaki, ő teljesen megérdemlte, már az előző két lövése is nagyon szép volt.
A Chelsea ezután – ha lehet – még jobban betömörült, érdekes látvány volt, amikor Messi, Luis Suárez vagy Andrés Iniesta egy élő falon próbálta keresztül gyömöszölni a labdát. Ez természetesen még nekik sem sikerült. Kellett egy hatalmas hiba az egyenlítéshez, egy óvatlan labdára a csapatkapitány Iniesta csapott le, gyönyörűen lekészítette Messinek, aki megszerezte első gólját a Chelsea ellenében. Ebben a gólban minden benne volt. Az, hogy egy ilyen meccsen még a Barcelonának is az ellenfél pillanatnyi kihagyása kellett a gólhoz, de az is, hogy egyetlen rövidzárlatot rögtön góllal büntetett a katalán együttes.
Ez rögtön meg is magyarázta, miért nem mert Conte nyílt futballt játszani. Mert a játékosanyaga megvan hozzá.
A vége 1–1 lett, ami sokkal jobb a Barcelonának, bár nyilván nem nyugodhat meg. Ugyan a Chelsea-nek gól kell majd a továbbjutáshoz, biztosan nem fog kitámadni, helyette ugyanúgy leparkolják a buszt, és várnak a villámgyors kontrákra. Ahhoz meg továbbra is megvannak a játékosaik.
A másik meccset a horvát Domagoj Vida döntötte el. A horvát védő már a 16. percben úgy buktatta Roman Lewandowskit, hogy az a bírónál pirosat ér. Utólag már ő is látja, hogy inkább el kellett volna engedni a lengyelt. A Besiktas játékosa lement, s bár a Bayern csak a félidő végén szerezte meg az első gólját, a szünet után még négyszer beköszönt. A visszavágó így puszta formalitás.
Fotó: Guardian.co.uk
Facebook
Twitter
YouTube
RSS