Saját ügyvédje nyúlta le a Dominikán bujkáló, nemzetközi körözés alatt álló, milliárdos áfacsalási ügyekben érintett bissau-guineai áldiplomata, Farkas Attila pénzét. Az átlátszo.hu azt írta, a védőt azzal bízta meg, hogy 2015 októberéig járja ki neki a mentességet, a letétbe helyezett pénzét azonban a férfi zsebre vágta. Farkas Attila zokon vette az ügyet, és a Pest Megyei Ügyvédi Kamarától kért segítséget.
Ahogy azt a PestiSrácok.hu már korábban megírta, a „vállalkozó” több ügyében is diplomáciai mentességre hivatkozott és kijelentette, ő bissau-guineai diplomata. Azóta már kiderült, nem szerepel a diplomáciai nyilvántartásban, így semmilyen mentesség nem illeti meg.
A portál szerint Farkas Attila a Pest Megyei Ügyvédi Kamarának (PMÜK) írott leveléből az derül ki, hogy megbízta N. Zoltán gödöllői ügyvédet, hogy 2015. október végéig járja ki neki a diplomáciai mentességet a minisztériumnál. Erre a célra ötmillió forintot helyezett az ügyvédnél letétbe. Mivel az okiratot a minisztérium nem adta meg a részére, Farkas Attila visszakövetelte az ügyvédtől a letétbe helyezett pénzt. Nem járt sikerrel, ezért feljelentést tett az ügyvéd ellen, és arra kérte a PMÜK-t is, hogy segítsen a pénze visszaszerzésében. A kamara Fegyelmi Bizottságának elnöke, Tuller András az Átlátszót arról tájékoztatta, hogy a Farkas Attila ügyében eljáró ügyvéd működését felfüggesztették, de a döntés még nem emelkedett jogerőre, mert a férfi nem vette kézhez az erről szóló értesítést. A gödöllői ügyvéd ellen ezen felül a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség ügyvédi visszaélés és sikkasztás miatt is vádat emelt. Terhére azt róják, hogy nagyobb összegű tartozásai kezelését úgy oldotta meg, hogy a nála letétbe helyezett összegeket felvette a bankszámlájáról és elköltötte, illetve adósságai rendezésére fordította. Amikor az ügyfelek visszakövetelték tőle a letéti pénzt, azok egy részét visszautalta. Ezt az ügyvéd úgy tudta megtenni, hogy kölcsönöket vett fel, vagy a mások által befizetett letéti pénzekből fizette vissza korábbi letéteseinek letéti pénzét.
A jelenleg nemzetközi körözés alatt álló „üzletember” korábban azzal vált ismertté, hogy két éve kiderült, több mint kétmilliárd forintos áfacsalásban érintett, miután egy, a közreműködésével létrehozott cégcsoport eszmei irányítójaként tonnaszám szerzett be cukrot és étolajat Szlovákiából. A magyar áruházláncok polcain azután jelentek meg ezek a termékek, hogy több cégen is átfuttatták őket. Az áfacsaló társaságra a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói 2013 nyarán csaptak le, de az ügy nyolc gyanúsítottja közül senkit sem helyeztek előzetes letartóztatásba, az emberölés előkészülete miatt is jogerősen két évre ítélt Farkas pedig Dominikára távozott. Áfacsalási ügyével kapcsolatban a PestiSrácok.hu-nak Farkas kifejtette, nem érdekli, hogy az ügy eljut-e a vádemelésig, majd hozzátette, aki „Magyarországon cukorral, étolajjal, rizzsel kereskedik, csak idő kérdése, hogy mikor kerül vád alá”. Szerinte ezeket az ügyleteket csak azok folytathatják hatósági vegzálás nélkül, „akiknek ez meg van engedve”. Arról ugyanakkor az áldiplomata semmit nem akart mondani, hogy e tárgykörben pontosan kikre gondol. Farkas beszélt arról is, hogy bizonyos hatósági személyeknek pontos tudomásuk van róla, hogy mi van az áfacsalásos ügyei hátterében, azonban, mivel féltik a beosztásukat, „nem mernek lépni”, annak ellenére, hogy tudják, kik a főszereplők, és ki, mit tett valójában – tette hozzá Farkas.
Az áldiplomata nekünk neveket ugyan nem mondott, ugyanakkor a fenti kijelentéseivel kapcsolatban érdemes kiemelni, hogy a PestiSrácok.hu korábban megszerezte az “üzletember” egyik csalási ügyében tett nyomozati vallomását. Abban az áfacsaló a NAV-nyomozóknak elárulta, az egyik többszáz milliós, áfacsalásra épülő biznisz a balliberális oldal politikai védelmét élvezte, és a haszon harminc százalékát az MSZP-nek kellett leadniuk, de Farkas szerint az áfacsalás szereplői az SZDSZ egykori frakcióvezetőjének és elnökének, Kóka Jánosnak is milliós összeget juttattak. A Kókára és az MSZP-re nézve tett terhelő vallomás kapcsán korábban a Központi Nyomozó Főügyészséget is megkérdeztük, hogy indult-e nyomozás az akkor még mentelmi joggal rendelkező volt SZDSZ-elnök, esetleg más politikus ellen. Nagy Andrea szóvivő portálunkat akkor úgy tájékoztatta, hogy még a büntetőügy ügyszáma alapján sem sikerült beazonosítaniuk, hogy a KNYF megkapta volna a NAV elődjétől Farkas Attila vallomását.
Forrás: Átlátszó/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS