Folytatódott a Nógrád megyei kistelepülések lakóinak védőoltása május 11-én, kedden. A Magyar Honvédség mobil oltóállomásai ezúttal Mátraverebély, Romhány, Érsekvadkert és Dejtár központjában tűntek fel. Profi szervezés, gyors regisztráció és barátságos katonák fogadták azokat, akik számára egyáltalán nem, vagy rendkívül nehezen lenne megoldható a kórházi oltópontokra való eljutás – írja a honvedelem.hu.
Amint megláttam a honvédségi oltóbuszt, azonnal megálltam
– mondta a honvedelem.hu kérdésére egy mátraverebélyi lakos, aki a regisztrációt követően szinte rögtön megkapta a védőoltást.
Ha már adott a lehetőség, élek is vele, nemcsak magam miatt, hanem a hozzátartozóim miatt is. A családom minden tagja felvette az oltást: édesapám – aki sajnos tüdőbeteg – Modernát, édesanyám Pfizert, nővérem pedig Szputnyikot kapott. Mindegy, melyiket, csak beadják
– tette hozzá.
Nem akarnak betegek lenni
Romhányban is hasonló kép fogadta az oltásra érkezőket: nincsenek tömött sorok, az emberek időpontra érkeznek és hamar végeznek. A honvedelem.hu tudósítása szerint ottjártukkor a katonák egy, az oltást éppen megkapott család tagjait kísérték a várakozó helyiségbe.
A múlt héten regisztráltunk és már túl is estünk rajta
– mondta Novák Zoltán, aki családjával a szomszédos településről érkezett az oltóállomásra. Hozzátette: eddig sikeresen elkerülték a fertőzést, mégsem volt kérdés, hogy az oltás beadatás mellett döntenek.
Nem szeretnénk kórházba vagy lélegeztetőgépre kerülni, illetve el akarjuk kerülni a súlyos szövődményeket
– mondta a családfő.
Én emellett külföldre szeretnék utazni, kikapcsolódni, világot látni, amit eddig sajnos nem tehettem meg
– tette hozzá lánya, Valéria.
A Janssen hasonló az AstraZenecához
A Magyar Honvédség egészségügyi szakemberei ezeken a településeken is a Johnson & Johnson egyadagos vakcinájával oltottak.
A nemzetközileg is elfogadott egydózisú vakcinával, a Janssennel immunizálunk, aminek legnagyobb előnye, hogy csupán egyszer kell oltani vele. Szerkezetileg inkább az AstraZenecához hasonlít, a beadást követően 10–14 nap alatt ad magas védettséget
– mondta dr. Aranyi Marietta, az MH Egészségügyi Központ orvosa, majd hozzátette, hogy akik általában félnek az oltástól, azok is szívesebben adatják be az egydózisú vakcinát. Dr. Őszi Attila Csaba, Érsekvadkert polgármestere – aki maga is átesett a fertőzésen – szintén örömét és köszönetét fejezte ki, hogy a honvédség besegít a megyei oltási feladatokba.
Több szempontból is nagy lehetőség számunkra a Magyar Honvédség nyújtotta segítség. A mobil oltópontok reggeltől estig a helyszínen vannak, így azok is vakcinához jutnak, akik a munkából igyekeznek haza. A háziorvosok nem tudnának ennyire rugalmasak lenni. Arra biztatok mindenkit, hogy oltassa be magát, hiszen a vakcina életet menthet. A családom és a kollegáim közül is többen elkapták a vírust, sajnos egyik kolleganőnk belehalt a fertőzésbe
– figyelmeztetett a polgármester.
Forrás és kiemelt kép: honvedelem.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS