Bő egy héten belül elindulhat a Momentum aláírásgyűjtése annak érdekében, hogy népszavazást rendezhessenek a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló, nyáron elfogadott törvény visszavonásáról – jelentette be Orosz Anna elnökségi tag a budapesti sajtótájékoztatón. Egyszer már megmutatta a Momentum Mozgalom, hogy számára fontos témában képes az egész országot felbolygatni. Olimpia-ellenes megmozdulásuk sikerén felbuzdulva, most a parlament által júniusban elfogadott civil törvény visszavonásáért állnak neki kampányolni. A jogszabály annak érdekében született, hogy ne lehessen külföldről átláthatatlanul pénzelni a Magyarországon működő civil szervezeteket, melyek egy jelentős része azon dolgozik, hogy elbontásra kerüljön a határzár és kaput nyissunk a migráns hullám és a kötelező betelepítési kvóta előtt.
A Momentum elsődleges feladata a következő hetekben az, hogy minden erőforrását arra összpontosítsa, hogy szerte az országban kitelepüljön, beszélgessen az emberekkel, aláírásokat gyűjtsön – mondta a Momentum elnökségi tagja. Hozzátette, hogy a kormánypárti képviselők által megszavazott törvénnyel a Fidesz “listázza és egyben ellehetetleníti a civil szervezetek működését; ezzel azt bizonyította, hogy nem állampolgárként, nem partnerként, hanem alattvalóként tekint a magyar emberekre”, ami történt, az “puszta hatalomtechnikázás”.
A népszavazási kérdést Kádár Barnabás, a Momentum elnökségi tagja magánszemélyként nyújtotta be, és úgy szól: “Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés helyezze hatályon kívül a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló 2017. évi LXXVI. törvényt?”
A Nemzeti Választási Bizottság július 25-i ülésén tagadta meg a kérdés hitelesítését, de a Kúria kedden – jogerős döntéssel – hitelesítette azt. Korábban 23 civil szervezet fordult az Alkotmánybírósághoz a civiltörvény miatt, illetve az Európai Bizottság is kötelezettségszegési eljárást indított hazánk ellen, ami október elején a második szakaszba lépett.
Vezető kép: Momentum Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS