A kormány határozott fellépésének köszönhetően az elmúlt fél évben egymilliárd forintot sikerült visszaszerezni az online csalóktól és visszaadni a jogos tulajdonosoknak – mondta az igazságügyi miniszter csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, amelyen az elmúlt év legfontosabb eredményeiről számolt be a jog területén.
Tuzson Bence elmondta, az online csalások esetében rendkívül fontos a gyorsaság, ezért olyan intézkedéseket vezettek be, amelyek lehetővé teszik a rendőrségnek a gyorsabb információszerzést, a bankoknak pedig azt, hogy csalás esetén leállíthassák az átutalásokat, így a csalók számlájáról arányosan visszaoszthatók az áldozatoknak a kicsalt pénzek.
2023-ban jelentősen, 40 százalékkal emelkedett az online csalások száma, és eddig több mint 30 féle elkövetési formát azonosítottak
– számolt be róla a miniszter, kiemelve, hogy folyamatosan figyelik a változásokat és új intézkedéseket hoznak, így várhatóan tavasszal egy új törvényjavaslatot terjesztenek az Országgyűlés elé, amely további hatékony fellépést eredményezhet.
A miniszter megemlítette a 25 éve meggyilkolt Till Tamás esetét is, amely kapcsán az a döntés született, hogy az emberölések nem elévülő bűncselekmények.
A bűn nem maradhat büntetlenül, “igazságnak mindenképpen lennie kell”, erre világított rá ez az eset
– hangsúlyozta Tuzson Bence.
Magyarország soros EU-elnökségét a miniszter rendkívül sikeresnek ítélte, mivel – mint mondta – sikerült elérni, hogy minden jogalkotási kérdésnél elsődleges szempont legyen, hogy az az EU versenyképességére milyen hatással van. A versenyképesség pedig azért fontos, mert az garantálja az EU polgárainak jólétét, valamint azt, hogy az EU is megállja a helyét a világ nagy országainak versenyében – tette hozzá.
Tuzson Bence közölte azt is, hogy már 17 vármegyeszékhely működik áldozatsegítő központ, négy további helyen pedig áldozatsegítő pont, amelyekben pszichológiai, jogi és pénzügyi segítséget kaphatnak a bűncselekmények áldozatai. Tavaly 30 ezer embernek segítettek a központokban, ez 25 százalékos növekedés az előző évhez képest, a cél pedig az, hogy minden vármegyeszékhelyen legyen ilyen központ – mondta a miniszter.
Tuzson Bence kérdésre válaszolva beszélt arról, hogy Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a közösségi oldalán szavaztatta meg, folytassa-e a munkáját Brüsszelben. A miniszter úgy fogalmazott, ez egy “alkalmatlan ember bohózata és színjátéka, menekülés a büntetőjogi felelősségre vonás alól”. Arra a kérdésre, mikor tervezi megindítani a pert Magyarország az Európai Unió Bíróságának ítélete ellen, amely szerint büntetést kellene fizetnie az országnak a magyar határvédelem miatt, Tuzson Bence azt válaszolta, zajlik a per előkészítése, amelyet “záros határidőn belül” megindítanak.
(MTI / Kiemelt kép: MTI/Kocsis Zoltán)
Yoggi
2025-01-16 at 13:30
@Logikus
Én csak azt nem értem, hogy szerinted mit segít az rajtunk, ha kishazánkon kívül is léteznek Kyriakides, Eva Kaili, Verhofstadt, Von der Leyen stb. szintű, a becsületességre nem sokat, adó emberek?
Értem én, hogy Biden fia is milyen már stb. De Méhszáros, Thiborrcz, Garancsi stb. hazájában inkább néma kussban kéne tűrni ezeket a dolgokat azoknak, akik pártolják a hazai mintapéldákat.
Ilyen vagy például te is.
Mert Von Der Leyenre akkor kezdhetsz hivatkozni, amikor mélyen Tonyó báttya ügyei mögé nézünk. Persze szerinted nincs ott semmi látnivaló.
Mondjuk szerinted pár éve Magyarpeti esetében is minden a legnagyobb rendben volt.
Ha egyszer tévedtél, akkor mi a garancia arra, hogy nem teszed meg többször?
Logikus
2025-01-16 at 13:22
Miközben Brüsszelben még mindig a korrupció levegője itat át mindent.
Nem életlenül nyomoznak Ursula ellen, meg a fél Brüsszeli parlament ellen.
Yoggi
2025-01-16 at 13:00
Miközben bűnügyi akció folyik az Integritás Hatóságnál.
Amolyan magyarosan. Éljen soká a NER!
“Az Integritás Hatóság autonóm államigazgatási szerv. A Hatóság minden olyan esetben fellép, ahol álláspontja szerint valamely, az európai uniós források felhasználása vagy annak ellenőrzése körében feladat- és hatáskörrel rendelkező szervezet, ideértve a szerződéskötőt is, nem tette meg a szükséges lépéseket olyan csalás, összeférhetetlenség, korrupció és egyéb jogsértés vagy szabálytalanság megelőzésére, felderítésére és kijavítására, amely érinti az európai uniós költségvetéssel való hatékony és eredményes pénzgazdálkodását vagy az Európai Unió pénzügyi érdekeinek védelmét, vagy ennek komoly kockázata felmerül.”