Tóth Edina, a Fidesz EP-képviselője rámutatott: Brüsszel továbbra is azon dolgozik, hogy az Oroszország elleni szankciókat kiterjesszék az energiaszektorra is. A politikus szerint ez azonban rendkívül veszélyes, ezért Magyarország ezt nem tudja támogatni – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.
Az Európai Parlament környezetvédelemmel foglalkozó szakbizottsága (ENVI) mai ülésén eszmecserét folytatott Frans Timmermansszal, az Európai Bizottság (EB) alelnökével az ukrajnai háború energia- és klímapolitikákra gyakorolt hatásairól. Tóth Edina, a Fidesz EP-képviselője felszólalásában arról a hírről kérdezte az uniós testület vezető tisztségviselőjét, amely szerint Brüsszel megtiltaná, hogy 18 °C-nál melegebbre fűtsék a belső tereket. Az EB alelnöke nem cáfolta az értesülést, azonban kitérő választ adott arra, hogy hogyan képzelik el a gyakorlatban ezt az intézkedést. Tóth Edina rámutatott: az orosz szénimport betiltásáról már döntöttek, most pedig az olajra és a földgázra szeretnének embargót bevezetni – annak ellenére, hogy több tagállamban politikai és ipari szereplők is arra figyelmeztettek, hogy beláthatatlan következményekkel járna egy ilyen lépés.
Frans Timmermans abszurd módon azt javasolta a polgároknak, hogy válasszák azt, hogy lecsökkentik a hőmérsékletet otthonaikban, ezzel is energiát spórolva. A holland biztos szerint az is fontos, hogy rövidebb ideig zuhanyozzunk!
– emlékeztetett Tóth Edina, majd rámutatott:
Mindezeket valóban megtehetik az állampolgárok, kérdés csak az, hogy elhibázott brüsszeli döntések következtében kötelező lesz-e majd ezt tenniük.
A fideszes EP-képviselő szerint a biztos reakciója csak újabb megerősítése annak, hogy Brüsszel továbbra is azon dolgozik, hogy az Oroszország elleni szankciókat kiterjesszék az energiaszektorra is.
Ez azonban rendkívül veszélyes, Magyarország ezt nem tudja támogatni
– mondta el Tóth Edina az ülés kapcsán.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA
Facebook
Twitter
YouTube
RSS