Már harmadik alkalommal nem jelent meg hétfőn a Prisztás-ügy tárgyalásán, a meggyilkolt vállalkozó egykori élettársa, Mag Judit, akit a Fővárosi Törvényszék bírája tanúként akar kihallgatni a perben.A nő ezúttal betegségre hivatkozva mentette ki magát. Az egyetlen megjelent tanú az ezüstérmes és kétszeres Európa bajnoki bronzérmes birkózó, Kékes György – akit egyébként Domák Ferenc „Cinóber” meggyilkolása ügyében is meghallgattak – tett vallomást.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Ezúttal is elmaradt Prisztás József volt élettársának, Mag Juditnak a meghallgatása hétfőn a vállalkozó meggyilkolásával vádolt Portik Tamás és társai perében a Fővárosi Törvényszéken. A nő most betegségére hivatkozva maradt távolt a tárgyalástól, ahol tanúként kívánta meghallgatni a bíróság. Szintén beidézték Muskovszky Gábor ügyvédet, aki a lelőtt vállalkozó halála után a hagyatéki ügyeit intézte egykoron. A jogászt azonban nem hallgatták meg, mivel a sokmilliárdos hagyaték ügyében a jogász megbízója Mag Judit volt, így pertechnikailag az ő meghallgatása indokolt elsőként. A bíróság ezért a tárgyalásra nem idézett, de a nyomozásban meghallgatott tanúk vallomását olvasta fel.
Újabb tanú cáfolta Portikékat
A harmadrendű vádlott, Fazekas Ferenc által Sz. Szilviaként azonosított 7-es számú tanú – aki a vádlott által a gyilkosság idején működtetett T-boy Café alkalmazottja volt – nyomozati vallomásában azt állította, látta és hallotta, amint a gyilkosság utáni napokban a szórakozóhelyen Portik Tamás és jobbkeze, a Kacsaként ismert Lendvai János bizalmasan Fazekasról beszélgetnek. Kacsa egyébként az ügyben korábban gyanúsítottként szerepelt, de az ügyészség nem emelt vádat ellene. A tanú – aki a gyilkosságról Hoffmann Istvántól értesült – , elmondta, hogy a gyilkosság napján, délelőtt is dolgozott, s találkozott Prisztással és Fazekassal a kávézóban, mielőtt elindultak az ingatlanirodába. Még arra is emlékezett, hogy Prisztás úgy köszönt el, „nemsokára jövünk vissza”. A nőt, aki rövid ideig, 1996 október 25-től november 3-ig állt csak Fazekas alkalmazásában, már rögtön a gyilkosság után is kihallgatták tanúként, de akkor ezekről a részletekről nem számolt be, amiről meg beszámolt, az állítása szerint nem került a jegyzőkönyvbe. Fazekas a vallomásra reagálva állította, Prisztás be sem ment a kávézóba, hanem a kocsiban várta őt, mielőtt elindultak, s szerinte ezt több tanú is alátámasztotta. Portik szintén azt fűzte hozzá a felolvasott vallomáshoz, hogy ő soha nem járt a T-boy kávézóban és Fazekast legfeljebb látásból ismerte.
Az anyós szerint Portik ismerte Borost
A bíróság ezután Portik Tamás anyósa, Riskó Judit és M. Tamás, Ferencsik Attila egykori katonájának vallomását ismertette. Riskó Judit azt állította, hogy látta Portikot az Aranykéz utcában felrobbantott Boros József Károly társaságában, ezzel cáfolva az olajmaffiózó azon állítását, hogy nem is ismerte Borost. Sőt, anyósa előtt Portik olyan kijelentést is tett, hogy „ Seres az oka annak, hogy Drobilichékat letartoztatták” 1997 tavaszán. Riskó Judit szerint Portik – akivel köztudottan rossz viszonyban van unokái láthatása miatt – a bujkálása után is úgy viselkedett, mintha körözték volna.
“Polgári áldozatok előfordulnak egy háborúban”
M. Tamás nyomozati vallomásából – amit a PestiSrácok.hu már korábban közzétett – kirajzolódik, hogy az Energol Rt. és a köré csoportosuló emberek gyakorlatilag hadban állónak tekintették magukat a konkurens alvilági bandákkal. M. Tamás a Zsóvár testvéreken keresztül 1996 őszén került ebbe a körbe, de nagyon rövid ideig tartott velük, mert túlságosan erőszakosnak és veszélyesnek tartotta őket. Vallomásában arról is beszélt, hogy „ezek az emberek szerinte komolyabb bűncselekményeket is elkövettek”, mint amikben ő személyesen részt vett, igaz ezekről konkrétumot nem tud. A tanú nyomozati vallomása szerint egyrészt Ferencsik Attila házának védelme volt a feladata, másrészt több fővárosi, kézigránátos robbantásban is részt vett többedmagával. Ezeket az akciókat az energolosok által megbízott veszprémi Jimmy becenevű embere irányította, aki a tanú szerint alá-fölé rendeltségi viszonyban állt Ferencsikkel Az egyik ilyen támadás – a már e perben tanúként kihallgatott – Markovics Ádám a Kempinsky szálloda előtt álló Mercedes autója ellen irányult. M. Tamás erre úgy emlékszik, hogy ő mindenképp el akarta kerülni a személyi sérülést, ezért kivárt a támadással. Emiatt vitába került Jimmyvel, aki kerek perec kijelentette, hogy „polgári áldozatok előfordulnak egy háborúban”. Ezután a tanú még egy támadás sorozatban vett részt. A Komjádi uszoda melletti, Prisztás érdekeltségi körébe tartozó Don Pepe pizzéria és a mellette lévő autókereskedésre dobtak kézigránátot. M.Tamás Portikkal egyszer találkozott Ferencsik házában.
Gyárfásról érdeklődtek a rendőrök
A bíró a tárgyaláson felolvasta még az elsőrendű vádlott érdekeltségébe tartozó Művészinas vendéglő egyik alkalmazottjának a vallomását. A nyomozók leginkább arra voltak kíváncsiak – a szeptemberben felolvasott többi alkalmazott vallomásánál is -, hogy milyen prominens személyek és milyen, – a rendőrök feltételezése szerint – Portikkal esetlegesen bűncselekményeket elkövető személyek jártak a belvárosi étterembe. A nyomozókat különösen Gyárfás Tamás – a Nap Tv egykori producere, az úszószövetség elnöke – érdekelte, arra voltak kíváncsiak, járt-e a Művészinasban, ismerte-e Portikot, ha járt bent, miről beszélgetett az egykori olajos és a producer. Ezek a kérdések feltehetően a Fenyő-gyilkosság miatt lehettek érdekesek, de úgy tudjuk, egyik tanú sem látta az étteremben Gyárfást.
A birkózó, aki ott sem volt
A tárgyaláson megjelent az ezüstérmes és kétszeres Európa bajnoki bronzérmes birkózó, Kékes György, akit egyébként Domák Ferenc „Cinóber” meggyilkolása ügyében is meghallgattak. Tanúvallomásában cáfolta a K. Györgyiként azonosított egyes számú tanú elmondását, hogy ő bármikor is pénzt vitt volna a Művészinasból bárhova, Portik megbízásából. Állítása szerint Portikkal – akit a 90-es évekből ismer – soha nem állt üzleti kapcsolatban, ha találkoztak is, akkor általában sportról beszélgettek. Az alvilág pénztárosának tartott Lakatos Andrással baráti kapcsolatokat ápolt, Kis Bandi az ő címére volt bejelentve, egy házban is laktak, de a híresztelésekkel ellentétben soha nem volt a testőre – állította az egykori sportoló. Elmondta még, hogy Lakatos több ingatlanüzletre is rábeszélte (például egy pátyi ingatlan, egy ma is működő általános iskola megvételére), ami aztán rendőrségi eljárásokat is vont maga után. A per december 9-én, további tanúk meghallgatásával folytatódik.
Fotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS