Ismét össztűz alá vette hazánkat a nemzetközi liberálisok élcsapata – írja a MagyarNemzet.hu, hozzátéve, hogy ugyanakkor Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke nem állt be a bírálók sorába. Antonio Tajani, az Európai Néppárt egyik alelnöke egy rádióinterjúban hasonlóképpen önmérsékletre intette a balliberális európai politikai erőket, kiemelve, hogy a nemzeti parlamentek, így a magyar is, szuverének.
A portál arról ír, a koronavírus-törvény elfogadását követően új magaslatokba emelkedett a jogállamisági vita Brüsszelben, mivel a szocialista, zöld- és liberális politikusok ismét azt szorgalmazták, az Európai Bizottság ítélje el a magyar rendkívüli jogrendet. Ursula von der Leyen a törvény megszavazása előtt következetesen állította, hogy kommentálja a tervezetet. Kedden a bizottság szóvivője végül úgy véleményezte a már elfogadott törvényt:
vizsgálni fogják annak tartalmát és azt, hogy a magyar kormány miként foganatosítja a rendkívüli intézkedéseket.
Ursula von der Leyen a kérdéssel kapcsolatos közleményében nem említik Magyarországot, ám minden tagországot az EU alapvető értékei, a jogállamiság, a szabadságjogok, a demokrácia és az emberi jogok tiszteletben tartására kért. Ugyanakkor azt is hangsúlyozza, a tagországoknak képesnek kell lenniük a közegészség hatékony és gyors védelmére, szükséges és arányos, időben korlátozott módon, amelyet a kormányok rendszeresen felülvizsgálnak.
Antonio Tajani, az Európai Néppárt egyik alelnöke egy rádióinterjúban hasonlóképpen önmérsékletre intette a balliberális európai politikai erőket, kiemelve, hogy a nemzeti parlamentek, így a magyar is, szuverének. A politikus egyúttal magyar belügynek nevezte a törvény nyomán kirobbant vitát, és leszögezte: a jelenlegi válsághelyzet megoldásához elsősorban egységre és tenni képes vezetőkre van szükség. Tajani ugyanakkor kritizálta az egységes uniós iránymutatás hiányát, mivel így a felelősség java a tagállamokra zuhan.
Romboló ez a stratégia
–mondta Tajani.
A bizottság szerdán ismét tárgyalja a tagállamok koronavírus miatt hozott rendkívüli döntéseit. A Von der Leyen-féle közlemény után már arról szóltak a balliberális bírálatok, hogy a bizottsági elnök a magyar kormány helyett miért az összes tagállamnak címezte a szavait.
Forrás: magyarnemzet.hu; vezetőkép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS