Legalább nyolcszorosan büntetett előéletű MSZP-s lobbista és kijáróember csatlakozhatott a csepeli ellenzéki pártok kampánycsapatához – írta a Csepel.info. Egy Hazafi Attila nevű férfit – újságcikkek alapján – utoljára 2013-ban ítéltek el jogerősen négy év börtönre befolyással való üzérkedés bűntette miatt. Az volt a nyolcadik alkalom, hogy az MSZP-s politikai tanácsadóként bemutatkozó embert elmarasztalták. Most egy Hazafi Attila nevű férfi jelent meg Csepelen, aki szintén az MSZP politikai szakértőjeként, tanácsadójaként tárgyal, kampányol az ellenzéki pártoknak. Rendkívül kicsi az esélye annak, hogy nem ugyanarról az emberről van szó – írta a portál.
A Csepel.info információi szerint Hazafi Attila (képünkön bejelölve) részt vett a csepeli ellenzéki háttértárgyalások egy részén is. Amennyiben a két azonos név és tevékenység azonos embert takar, nemcsak tárgyalt az MSZP nevében, de akár táskás emberként is megjelenhetett csepeli vállalkozóknál, különféle előnyöket ígérve nekik az ellenzéki összefogás győzelme esetére. Csepelen az ellenzéki pártoknak matematikailag nagy esélyük van megnyerni a választást, így biztosan vannak olyan vállalkozók is, akik szeretnének garantáltan biztos és busás hasznú önkormányzati megrendelésekhez jutni. Hazafi Attila a Facebook-oldala alapján szakértőként segíti az MSZP fővárosi szervezetét. Érdekesség – ami erősíti a gyanút, hogy nem kettő, hanem egyetlen emberről van szó –, hogy üzemeltet egy oldalt a Facebookon Koncepciós Ügyek néven is. A Csepel.info úgy tudja, Hazafi jelenleg Szenteczky János MSZP-s politikust, a csepeli ellenzék szintén jogerősen büntetett és korrupciós bűnügyek vádjával bíróság előtt álló kampányfőnökét helyettesíti. A portál szerint a Momentum megvétele és a Dobák Istvánnal való leszámolás után Szenteczky két hétre úgymond alkotói szabadságra ment; gyaníthatóan most írja meg a csepeli vezetést lejárató névtelen újságukat, amit a választások előtt szoktak megjelentetni. Hazafi Attila így most közvetlenül Bangóné Borbély Ildikó csepeli pártelnök alá lett rendelve.
Befolyással való üzérkedés
A korabeli hírek szerint Hazafi Attila Zoltánt négy év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla azt követően, hogy kenőpénz fejében gyulai vállalkozóknak ígért kiváló párt- és politikai kapcsolatai révén pályázati támogatást, valamint kedvező hiteleket. A korabeli cikkek szerint úgy mutatkozott be, mint Hazafi Attila vagy H.A. A magát politikai tanácsadónak kiadó vádlott az MSZP politikusaival való jó kapcsolatára hivatkozva azt állította, hogy ötmillió forint vissza nem térítendő támogatás megszerzésében tud közreműködni százötvenezer forint ügyintézési díj ellenében. A férfi elmondta: az ügyintézési díjra azért van szükség, mert kenni kell az utat, a támogatás kifizetése után pedig az összeg nyolc-tíz százalékát fogja elosztani az ügyletet jóváhagyók között – olvasható a bírósági ítéletről szóló korábbi tudósításban. Érdekesség, hogy a Csepelen megjelent Hazafi Attila szintén MSZP-s politikai tanácsadónak vallja magát, és arra is hivatkozik, hogy a fővárosi MSZP-nek dolgozva Karácsony Gergelyt is jól ismeri, így lett a kampánycsapat tagja. A táblabíróság folytatólagosan elkövetett befolyással való üzérkedés bűntettében mondta ki jogerősen bűnösnek akkor Hazafi Attilát, aki egy másik ügy miatt éppen szabadságvesztését töltötte. Az akkori beszámolók szerint Hazafi hamisan állította, hogy kapcsolatban van magas rangú MSZP-s politikusokkal, a Csepel.info szerint ez azonban nem igaz: a férfi valójában kapcsolatban áll az MSZP és a DK felsőbb köreivel, vezetőivel, és valóban a fővárosi és a csepeli kampánycsapat aktív tagja.
Ilyen a csepeli bűnszövetség
A csepeli DK-Momentum-MSZP-Jobbik-LMP összefogás környékén már megszokott a becsületsértés és mások gyalázása, de a sikkasztás, hűtlen kezelés bűncselekményét, valamint a büntető törvénykönyv sok más fejezetét is kimerítik. A közös jelöltjeik között van az MSZP-s Szenteczky János, akit aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt, felbujtóként elkövetett rágalmazás bűncselekménye miatt ítéltek el jogerősen; ő több rendbeli hűtlen kezelés vádjával áll még büntetőeljárás alatt. Takács Krisztián, az ellenzéki pártok másik MSZP-s közös jelöltjét a csepeli önkormányzat – vagyis az adófizető polgárok – ellen elkövetett korrupciós bűncselekmény miatt, becsületsértés miatt, valamint magánokirat-hamisítás miatt ítélték el jogerősen. Horváth Gyulát, az ellenzéki pártok közös jelöltjét – a DK helyi elnökét – még csak első fokon ítélték el rágalmazás miatt. A csepeli szocialista politikusok között emellett volt pedofil bűnöző és ügyfeleit átverő ügyvéd is. A leghírhedtebb mind közül Deme Gábor, akit kettős emberölés miatt ítélték életfogytiglani börtönre. Ezt a bűncselekmény-cunamit bő egy évtized leforgása alatt érte el a csepeli baloldal, amelynek segítőin is látszik, mennyire tartják fontosnak a törvények betartását és a közpénzt. Egyik MSZP-DK-s segítőjüket szintén a közelmúltban ítéltek el sikkasztás miatt, amit közös képviselőként követett el; őt a bíróság arra kötelezte, hogy fizessen vissza a Petz Ferenc utcai társasház lakóinak több, mint tizenhatmillió forintot. Hazafi Attila most ezt a kört erősítheti a jelenlétével.
Forrás/fotó: Csepel.info
Facebook
Twitter
YouTube
RSS