Váratlan fordulat történt egy nappal a minden fél által sikeresnek ítélt oktatási kerekasztal alakuló ülése után. A miskolci Herman Ottó Gimnázium és az országos tiltakozáshoz csatlakozott iskolák képviselői szerdai közleményükben azt írják, valódi és rendszerszintű változásokat akarnak, de szerintük a kerekasztal erre alkalmatlan. Tüntetni fognak szombaton.
A tanitanek.hu oldalon megjelent nyílt levél írói úgy látják, hogy az oktatási kerekasztalon történtek csak az előzetes félelmeiket igazolták vissza. A több mint 700 iskolát tömörítő Tanítanék Mozgalom képviselői szerint az egyeztetés nem az érdemi tárgyalásokra, hanem a közvélemény lecsendesítésére és a szombati tüntetés ellehetetlenítésére irányult.
„Nem fogadjuk el a diktátumként ránk erőltetett játékszabályokat, valódi és rendszerszintű változásokat akarunk, ez a kerekasztal ezek elérésére jelen formájában alkalmatlan.”
– fogalmaz Törley Katalin a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium KT elnöke, Pilz Olivér a Miskolci Herman Ottó Gimnázium KT elnöke és Pukli István a fővárosi Teleki Blanka Gimnázium igazgatója.
Kiemelik azt is, hogy a Herman Ottó gimnázium igazgatója a saját nevében nyilatkozott, ők viszont a 737 csatlakozó intézmény nevében nyilvánítják ki álláspontunkat. A kormány pedig csak össze akarja mosni az elégedetlenségi mozgalom egyik emblematikus figurájának véleményét a tiltakozó intézmények valódi akaratával. Számukra elfogadhatatlan a Köznevelési Kerekasztal működése, szereplői, szándékai.
Emlékeztetőül leírják a mozgalom követeléseit:
- Követeljük, hogy a kormány mondja ki, a 2011-ben elfogadott köznevelési törvényt átmenetinek tekinti, és haladéktalanul kezdje meg az érdemi egyeztetéseket a közoktatás valódi szereplőivel egy új közoktatási törvény elkészítéséhez!
- Követeljük, hogy az új közoktatási törvénnyel kapcsolatos egyeztetések annak szakmai alapjaitól kezdődjenek! Az elmúlt öt évben kiderült, hogy az eddigi irány sem jó, és a toldozgatás-foltozgatás sem vezetett sehova.
- Követeljük, hogy az oktatásra fordított költségek érjék el a mindenkori GDP 6%-át, az átlátható, kiszámítható és stabil normatív oktatásfinanszírozás érdekében!
- Követeljük, hogy az intézmények napi működését lehetetlenné tevő, a tanulók és a pedagógusok számára elviselhetetlen helyzetet okozó közismert problémákat a jogszabályok és az utasítások azonnali módosításával haladéktalanul kezeljék!
A Tanítanék Mozgalom végül minden az oktatás ügyéért elkötelezett kollégát, szülőt, diákot, szervezetet arra kér, hogy csatlakozzanak a Pedagógusok Szakszervezet február 13.-ra meghirdetett Kossuth téri tüntetéséhez.
Forrás: tanitanek.hu
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS