Megszólalt a Blikknek a bajai videós botrány egyik főszereplője, Király György szocialista sportbizottsági alelnök. A politikusról a videó egyik készítője azt állította: a felvételt ő rendelte meg tőlük, de Király tagadja ezt.
A bajai szavazásvásárlást imitáló videó már a rendőrség szerint is megrendezett. A fő kérdés, hogy valóban megrendelésre készült-e a Fidesz lejáratására. Információink szerint a felvétel egyik készítője azt vallotta: ön rendelte meg azt mint „oktatófilmet”, hogy megyei sporttagozatos vezetőket készítsenek vele fel arra, hogyan vásárolna szavazatokat a Fidesz.
– Nem rendeltem semmiféle videót, azt nekem K. Attila mutatta meg. Én nem ismerem a rendőrségi vallomásokat, és így az is új nekem, hogy ezt mondta az egyik készítő.
Márpedig úgy tudjuk: a rendőrségi vallomásokban az szerepel, hogy tárgyalt is a hat készítő közül hárommal. Ezt pedig már nem is csak a készítők, hanem K. Attila mondta a rendőröknek. Szerinte a három készítőt az ön IX. kerületi irodájába vitte fel.
– Nem tudom, hogy kik készítették a videót, sem a videón szereplő személyeket nem ismerem. Nagyon meg lennék lepve, ha bármikor jártak volna nálam. Az általam eddig hallott nevek nekem semmit nem mondanak.
Akkor K. Attila miért beszélt ilyen találkozóról a rendőröknek?
– Azt gondolom, hogy tévedett, és emlékeiben összekeveredtek az események. Úgy tudom azonban, azt, hogy én bármikor videót rendeltem volna az ő jelenlétében – mint ahogy az egyes vallomásokban szerepel –, nemhogy nem mondta, hanem kifejezetten cáfolta.
Honnan ismeri K. Attilát?
– Talán három éve, egy rendezvényen mutatott be bennünket egymásnak egy közös ismerősünk.
Mi történt a felvétellel, miután megkapta? Hiszen az végül is a rendőrség szerint is kikötött az MSZP székházában.
– K. Attila megmutatta nekem a videót, ami rossz minőségű volt, de úgy tűnt, mintha bűncselekmény történne rajta. Mivel nekem nem volt módom megítélni sem az eredetiségét, sem a rajta látszó cselekmények minősítését, ezért vittük el, hogy ott is nézzék meg, és döntsék el, hogy mit kell vele csinálni.
Elvitték tehát a Jókai utcába. A vallomások szerint itt találkoztak Szakács László kabinetfőnökkel és Harangozó Tamás országgyűlési képviselővel.
– Nem. Harangozó Tamás nem volt ott. Ketten bementünk a székházba, és csak Szakács Lászlóval beszéltünk. Őt sem mint kabinetfőnököt ismertem, hanem én úgy tudtam róla, hogy büntetőjogász.
Ön azt mondta: nem volt megrendelője a videónak, s nem találkozott sem a készítőkkel, sem a pártszékházban Harangozóval. Más tanúvallomások ennek ellentmondanak. Mi lehetett a célja a készítőknek a felvétellel?
– Számomra az a kérdés a döntő, hogy én rendeltem-e egy ilyen videót. Kérem, gondolják végig: ha akarnék csináltatni egy kamu videót, erre vajon általam nem ismert, vagy csak felületesen ismert személyeket kérnék meg? Amikor megkapnám a kamu videót, akkor azt alaposan megnézném, vajon jó az számomra, vagy rögvest elrohannék vele egy büntetőjogászhoz – mint ahogy történt? Egyeztetném pontosan, hogy mit szeretnék kapni, vagy csak úgy általában kérném – mint ahogy a vallomásban szerepel? S azt vajon fel akarnám használni, amikor teljesen világos, hogy a képen szereplő személyeket a hatóság órák alatt fogja megtalálni, és akkor az egész lelepleződik?
Forrás: blikk.hu
Fotó: magyarhirlap.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS