Javában folyik már a helyezkedés az új, nemzeti kaszinókkal kapcsolatban – írja az Origo.hu. A portál szerint sok pénzt lehet keresni játékautomaták üzemeltetésével, és most új lehetőségek nyílnak erre. A nyerőgépezést tavaly szinte teljesen felszámoló kormány kilenc új kaszinó nyitására ad engedélyt. „2012. október 9. egyfajta fekete nap volt a magyar szerencsejáték-szervezők számára. Aznap vált tilossá a játékautomaták üzemeltetése, ez pedig hatalmas csapás volt az addig évente akár milliárdokat is kereső vállalkozásoknak – írja az Origo. A kormány csak három kaszinó fennmaradását engedélyezte az országban, a többieknek be kellett zárniuk. Most – alig több mint egy évvel később – újra megnyílik a lehetőség, hogy mások is beszálljanak ebbe a jövedelmező üzletbe. Várhatóan kilenc új, kártyaasztalokkal és játékautomatákkal rendelkező kaszinó nyílhat meg, de hogy mely cégek kapnak engedélyt a működtetésre, az a jelek szerint kacskaringós úton fog eldőlni”.
Pályázni? Minek?
„Novemberben módosították ugyanis a szerencsejátékról szóló törvényt, és az új szabályok értelmében már két módon is el lehet nyerni kaszinó működtetéséhez szükséges koncessziót. A törvény korábbi verziójában még csak a hagyományos pályáztatási módszer szerepelt. Ennek lényege, hogy a kormány közzétesz egy nyilvános és részletes pályázati felhívást, majd a nemzetgazdasági miniszter a minimum 60 napos határidő lejártáig beérkezett pályázatok közül kiválasztja a nyerteseket, döntéséhez pedig részletes és nyilvános indoklást fűz. A novemberi módosítás azonban megnyitott egy új lehetőséget is a kaszinókoncessziók elnyerésére. Egyes cégek akár közvetlenül is tehetnek ajánlatot a nemzetgazdasági miniszternek, aki ennek elfogadásáról maximum 30 napon belül dönt. Arra azonban már nem tér ki a törvénymódosítás, hogy az így benyújtott ajánlatok nyilvánosak-e, vagy hogy Varga Mihálynak ebben az esetben is részletesen indokolnia kell-e a döntését”.
A szakma szerint megvannak a nyertesek – kulcsszó: megbízhatóság
„Közvetlen ajánlattételre azoknak a cégeknek van lehetőségük, amelyek megfelelnek a törvényben megszabott néhány feltételnek: legalább 10 évet foglalkoztak Magyarországon szerencsejáték-szervezéssel, nincs és soha nem volt 30 napnál régebbi adóhátralékuk, és átlátható a tulajdonosi struktúrájuk. Ők számítanak – a törvény megfogalmazásában – megbízható szerencsejáték-szervezőnek. Egy ilyen ajánlattétellel akár 5 koncessziót is el lehet nyerni, így az is lehetséges, hogy mind a 9 kaszinót két cég között osztja szét a kormány. Igaz, hogy egy pályázaton kívüli ajánlattevőnek kétszeres koncessziós díjat kell fizetnie, ez azonban csak rövid távon jelent terhet, mert a novemberi módosító azt is előírta, hogy a koncessziós díj mostantól minden kaszinó esetében leírható a játékadóból. Az Origo beszélt több, a szerencsejáték-üzletben korábban, illetve jelenleg is érdekelt cég képviselőjével, akik úgy számolnak, hogy nem lesz nyilvános pályázat, hanem a megbízhatóak közül kerülnek majd ki a befutók. Szerintük az Országgyűlés biztosan nem alkotta volna meg ezt a kategóriát, ha hagyományos úton akarná pályáztatni az üzemeltetőket. Ezért most leginkább azon igyekszik mindenki, hogy megbízható szerencsejáték-szervezőnek minősüljön, és pályázaton kívüli ajánlatot tehessen a nemzetgazdasági miniszternek”.
A teljes cikk itt olvasható. Fotó: Egykor.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS