Nincs érdemi amerikai válasz arra, hogy miért 11 néven körözik Pharaont – írja a Magyar Idők. Azt sem árulják el, hogy a körözött szaúdi milliárdos hogyan köthetett üzletet az Afganisztánban állomásozó amerikai hadsereggel, és az sem világos, hogy ha keresik, akkor a körözése miért nincs fent az FBI és az Interpol nyílt honlapján. Közben az ATV.hu arról számolt be, hogy nemzetközi titkosszolgálati játszma állhat a háttérben.
A Magyar Idők az Egyesült Államok budapesti nagykövetségétől nem kapott érdemi választ arra, hogy miért 11-féle néven és négy eltérő születési dátummal, valamint két eltérő születési hellyel köröztetik Ghaith Pharaont. A lap mai cikkében azt is említi, hogy arra sincs válasz, miként fordulhat elő, hogy az ellene kiadott FBI-körözéshez utólag kellett megkérnie a magyar Alkotmányvédelmi Hivatalnak az ujjnyomatait, mivel azok a körözéshez nem voltak csatolva.
Állítólag a szaúd-arábiai üzletember 2008-ban több millió dolláros szerződést kötött az USA-val, az Afganisztánban állomásozó haderőkontingens üzemanyag-ellátására, ami egy keresett személy esetében nem lenne lehetséges, különösen úgy, hogy 17 évig szerepelt az FBI körözési listájának első tíz helyezettje között elektronikus csalás, panamázásra való szövetkezés, bűnpártolás és felbujtás vádjával.
A Magyar Idők kormányzati forrásai szerint az ötlet, miszerint Pharaon nemzetbiztonsági kockázatot jelent hazánknak, és azzal ütni lehet Magyarország kormányát, egyenesen Amerikából érkezett, konkrétan az amerikai titkosszolgálat belső vitája csapódott le ebben a formában. Az ATV.hu forrásai arról is beszámoltak, hogy az amerikai mellett az orosz és az izraeli titkosszolgálatnak is érdekében állhatott kiszivárogtatni a kormány kötődéseit az üzletemberhez.
Ghaith Pharaon szabályos körülmények között, vízummal és tartózkodási engedéllyel volt Magyarországon, az országba történő belépése ellen egyik schengeni tagállam és az Interpol sem emelt kifogást.
Forrás: Magyar Idők; Fotó: Magyar Idők
Facebook
Twitter
YouTube
RSS