Imázsépítésbe kezd Simicska Lajos, aki Sárváron afféle „flottafelvonulást” rendezett a hét végén. Orbán Viktor Bibó szakkollégiumi harcostársa most már nyíltan demonstrálja: nem kíván megválni médiabirodalmától – írja a Népszabadság.
A lap emlékeztet: másfél évtizede nem fotóztatta magát nyilvános eseményen Simicska Lajos, aki 1999 augusztusában távozott az APEH elnöki posztjáról. Azóta kizárólag titokban készültek képek róla a Balatonon és Budán egy közértben. Szombaton ugyanakkor a Magyar Nemzet online kiadása címlapon közölt tudósítást arról, hogy félmilliárdos beruházás keretében egy, az év mind a négy évszakában használható díjugrató lovaspálya épült Sárváron, a Vadkert Majorban. A fotókon Simicska Lajos is megjelenik felesége, Pusztai Zsuzsanna, Liszkay Gábor, a Magyar Nemzet tulajdonos-főszerkesztője, a Hír Tv vezérigazgatója és Nyerges Attila, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium volt főtanácsadója társaságában.
A Népszabadság szerint azzal, hogy Simicska Lajos elegánsan, de szinte „családi körben”, nadrágtartós fotókon jelenik meg, nyilván nem a kíméletlen hadviselésre készülők seregszemléjét akarta láttatni. Az azonban, hogy felvette a kesztyűt a miniszterelnökkel – és az orbáni uszályon evező Habony Árpáddal – szemben, nem kétséges. A folyamatot arról az oldalról ismerő forrás szerint „Simicska Lajos Sárváron imázsépítésbe kezdett”. Egyértelművé tette, hogy az Orbán-Simicska háborúban a másik térfélen „nem egy, az állami pénzeket kitalicskázó fantom-oligarcháról van szó”, hanem egy olyan nagyvállalkozóról, aki komoly, európai színvonalú fejlesztésekre képes. Annak pedig, hogy az avató ünnepségen Sárvár fideszes polgármestere, Kondora István méltatta a Simicska-fejlesztést, az az üzenete, hogy Simicska Lajos „sokdimenziós” szállal kötődik a vidéki Fidesz-világhoz. Figyelmet érdemel továbbá, hogy Sárváron Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgató-helyettesének is beszédet mondott, azok után különösen, hogy a kormányzat a múlt héten menesztette a Simicska-közeli turisztikai helyettes államtitkárt, Horváth Viktóriát.
A turisztikai vezérigazgató-helyettes szereplése is azt példázza, hogy az Orbán-kormányzat meghatározó területein olyan széleskörű és rétegzett a beágyazódottsága a Simicska-Nyerges cégeknek, hogy érdekeltségeik és az állam között az előző ciklusban kiépített „együttműködést” valószínűleg még a miniszterelnöknek sem sikerülne egyetlen csapással elvágnia, legfeljebb különböző stációkkal lazítani-oldozgatni a kötelékeket. A sárvári avatás és a fotósorozat demonstráció: Simicska Lajos nem válik meg a médiabirodalmától, „sem részben, sem egészben”. Akkor sem, ha ez a kiegyezés ára a miniszterelnökkel, vagy a mögötte álló médiapiaci befektetésre aspiráló körökkel. Orbán Viktor válasza viszont akár az is lehet, hogy megemeli a reklámadót, akár a kétszeresére. A miniszterelnök – korábban, szűk körben tett utalása szerint legalábbis – nem zárkózna el egy ilyen lépéstől sem – írja a lap.
Lázár János mindenesetre a Hír TV-nek azt mondta a hétvégén, hogy megváltozhat a reklámadó számításának módja. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint október 30-ig kell beterjesztenie a kormánynak a jövő évi költségvetést, amelyhez az adótörvények is kapcsolódnak, és a büdzsé vitájában szóba kerülhet a reklámadó. A kormánynak joga van a parlamentnek új adószabályokat, új adótételek kialakítását javasolni – mondta. „Elvileg nem kizárt annak a lehetősége, hogy a reklámadó mértéke, volumene, rendszere változhat” – fogalmazott Lázár János.
A teljes cikk itt elolvasható.
Fotó: magyarnarancs.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS