A Jobbik az október 2-i kvótareferendum után postázza ki konzultációs kérdőíveit a lakosságnak – közölte Vona Gábor pártelnök szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. A Fidesz frakció szerint a Jobbiknak mellébeszélés helyett állást kéne foglalnia a kötelező betelepítési kvótáról szóló népszavazás ügyében.
A Valódi Nemzeti Konzultáció elnevezésű akcióban az egészségügy, az oktatás és a korrupció témájában kérdezik az embereket, minden témakörben 5-5 kérdést tesznek fel. Vona azt mondta, noha eredetileg ősz elején szerették volna megvalósítani a konzultációt, az abban szereplő kérdések vannak olyan fontosak, hogy nem tartaná szerencsésnek, ha összekeverednének a kvótareferendummal. Értékelése szerint a kormány a „menekültpolitikába menekül” és nem tudja kezelni a legfontosabb ágazatok problémáit, amelyek tapasztalataik szerint ugyanúgy foglalkoztatják az embereket. Vona Gábor tájékoztatása szerint az íveket 4,2 millió háztartásba juttatják el és több 10 millió forintos költséggel számolnak. A pontos összeg a visszaküldött levelek számától is függ és egy kisebb médiakampánnyal is számolnak – tette hozzá.
A pártelnök a Jobbik támogatottságát firtató kérdésre az eltérő mérésekre hivatkozott, amelyek csökkenést és növekedést is mértek – ő az utóbbit tapasztalja. Mint mondta, annyi biztos a mérések alapján, hogy a baloldal szétesett, a Fidesz vezeti a rangsort, a Jobbik pedig második. Azt is megjegyezte, hogy nem a ciklus közepén kell kirobbanó formában lenni és kijelentette, nem tudja elképzelni, hogy nem jön be a néppártosodás.
A Fidesz-frakció közleménye szerint a „mellébeszélés, a terelés és a pótcselekvés helyett” a Jobbiknak is egyenes választ kellene adnia arra a kérdésre, hogy támogatja-e a „kényszerbetelepítést”, valamint, hogy részvételre buzdítja-e szimpatizánsait a kvótareferendumon. Úgy fogalmaztak, Vona Gábor „láthatóan nem sorolja a legfontosabb ügyek közé a bevándorlást és a Magyarországot fenyegető kényszerbetelepítést”, miközben korábban még népszavazást követelt kvótaügyben. A közlemény szerint a Jobbik elnöke most az oktatásról, egészségügyről, korrupcióról „papol”, miközben a párt Kovács Béla által „Európa legsúlyosabb korrupciós ügyében érintett” és – a baloldallal együtt – nem szavazta meg a 2017-es költségvetést, „amely a pedagógusoknak és az egészségügyi dolgozóknak béremelést, az oktatásnak 455 milliárd forinttal és az egészségügynek 325 milliárd forinttal többet biztosít, mint a baloldal által utoljára benyújtott költségvetés”.
MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS