Magyarországnak ki kell lépnie az Európai Unióból, ha szuverén állam akar lenni – mondta el Nigel Farage brit EP-képviselő egy a Magyar Időknek adott interjúban. A Brexit arcának tartott politikus szerint nem számít, hogy „felvizezik” az alku részleteit, „a lényeg, hogy továbbra is kifelé tartunk.”
Nigel Farage brit EP-képviselő egyike volt azoknak, akik Orbán Viktor miniszterelnök védelmére keltek, amikor az Európai Parlament eljárást kezdeményezett Magyarország ellen. Elmondása szerint azért tette ezt, mert Orbán „egy demokratikusan megválasztott és a hazájában nagy népszerűségnek örvendő politikus”. Farage szerint az ország nem lehet egyszerre szuverén és az Európai Unió tagja, és „biztos benne”, hogy „a miniszterelnökük valójában szívesen távozna az EU-ból.” Szerinte egyértelműen ki kell lépnünk az unióból, és ez „hatalmas előnyöket jelentene”: „maguk alkothatnák a törvényeiket, maguk rendelkezhetnének a külkapcsolataikról, vagy teljes ellenőrzést gyakorolhatnának a határaik felett”.
Farage meggyőződése, hogy az egész Uniót a németek irányítják, a tagok feladták a függetlenségüket, és „Orbán úr hiába küzd folyamatosan: amint elérné az áttörést, visszavesz a lendületből. Egyszerűen nem győzhet Brüsszellel szemben.” Szerinte már szinte a Szovjetunióban vagyunk újra, mert „ha a demokrácia szemszögéből nézzük, elképesztő a hasonlóság”.
A Brexit nehézségeit firtató kérdésre azt válaszolta, hogy „mindig nehéz otthagyni a börtönt”, de előbb-utóbb sikerülni fog. EP-képviselőként úgy érzi, a lehető legjobb helyen van a kilépési tárgyalások szempontjából. „Nem érdekel, hogy az itteniek kedvelnek-e, én biztosan nem kedvelem őket” – mondta képviselőtársairól.
A francia elnökválasztásról elmondta, hogy az első fordulóban a választók 47 százaléka euroszkeptikus jelöltekre szavazott, ezért szerinte a „Macron-jelenség” nem fog sokáig tartani, mert a franciák alapvetően euroszkeptikusak.
Farage nem gondolja, hogy a nagy-britanniai parlamenti választások során esetleg az EU-szimpatizánsok álltak volna bosszút Theresa Mayen, ugyanis liberális demokraták csak 7%-ot gyűjtöttek be. „Megtörtént, ami megtörtént.” – nyugszik bele a kormánypárti szavazatok hiányába.
Kilépünk az Európai Unióból? Természetesen. Felvizezik majd a brexitalku feltételeit? Valószínűleg. A lényeg, hogy továbbra is kifelé tartunk.
Jeremy Corbyn, a Munkáspárt vezetője népszerűségét azzal magyarázza, hogy „Theresa May a kampány során egy rideg, robotszerű, humortalan és a legkevésbé sem őszinte pártvezető képét mutatta”. Ezzel szemben Corbyn „a vagány politikus megtestesítője lett”.
A Nagy-Britanniában élő uniós polgárokkal nem lesz semmi Farage szerint, ha jogszerűen érkeztek. „A lakosságunk évente félmillió fővel növekszik. A józan ész diktálja, hogy véget vessünk ennek a folyamatnak. A világon kétszáz ország korlátozza a bevándorlást, mi miért ne tehetnénk így? Félre ne értsen, nem a kapukat zárjuk be, de szuverén országként hadd döntsük el, hogy kik érkezzenek ide!”
Facebook
Twitter
YouTube
RSS