A kanadai konzervatívok nagy érdeklődést tanúsítanak a magyar családpolitika iránt, számukra ez modell – tájékoztatta a Kanadában tárgyaló Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyekért felelős államtitkára csütörtökön az MTI-t telefonon.
A háromnapos látogatáson Kanadában tartózkodó Novák Katalin Ottawában és Torontóban folytatott megbeszéléseket a kanadai Konzervatív Párt vezető személyiségeivel, előadást tartott a tekintélyes Cardus Intézetben a magyar családpolitikáról és találkozott a magyar diaszpóra képviselőivel is. Az államtitkár az MTI-nek elmondta: a kanadai konzervatívok kifejezetten keresik a kapcsolatot a Fidesszel, ezért találkozói és tárgyalásai egyúttal arra is alkalmasak, hogy a Fidesz nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnökeként erősítse a két párt közötti kapcsolatokat is. Novák Katalin mások mellett tárgyalt Lisa Raittal, a Konzervatív Párt helyettes vezetőjével, Candice Bergennel, a párt parlamenti frakcióvezetőjével, Andrew Bennettel, a korábbi konzervatív kabinet miniszterével, Ed Fast korábbi kereskedelmi miniszterrel és Michelle Rempellel, az ellenzékben lévő konzervatívok árnyékkormányának bevándorlásügyi vezetőjével is.
Az MTI-t tájékoztatva Novák Katalin kiemelte: a kanadai konzervatívok érdeklődtek a fiatalokat és a családalapításra készülőket segítő magyar intézkedések részletei iránt is, és sokat kérdeztek arról, hogyan lehet az adórendszer révén segíteni a gyermekvállalást és általában a fiatal családokat. Michelle Rempel bevándorlásügyekért felelős árnyékminiszterrel az államtitkár a migráció kérdéseit vitatta meg.
Bár Kanada hagyományosan bevándorlóország, ugyanakkor náluk is fenyeget a rendezetlen és ellenőrizetlen bevándorlás, amely integrációs problémákat vet fel
– mondta eszmecseréi tapasztalatairól Novák Katalin, aki hozzátette, hogy a kanadai Konzervatív Párt – amely az ősszel tartandó választásokon jó eséllyel ismét kormányra kerülhet – szintén az erős határvédelem híve. Novák Katalin a torontói Szent Erzsébet-templomban megnyitotta a keresztények üldözéséről szóló magyar kiállítást, és találkozott a magyar diaszpóra képviselőivel is, egyúttal ellátogatott a magyar kormány támogatásával most épülő diaszpóramissziós központba.
Tavaly indult el a Köldökzsinór programunk, amelynek köszönhetően a Kanadában született magyar gyermekek is jogosultak egyszeri támogatásra és babakötvényre, és ez nem is az anyagiak miatt fontos, hanem mert a kanadai magyarok érzik az anyaország támogatását
– hangsúlyozta az MTI-nek az államtitkár.
Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS