A népesedési fordulatot azzal lehet elérni, ha a családok egyre jobban élnek, és érzik, hogy ők és gyermekeik vannak a középpontban – mondta a Magyar Idők hétfői számában megjelent interjúban Novák Katalin, a Fidesz új alelnöke, aki fontosnak nevezte, hogy a kormány a választások előtt bemutassa az eddigi eredményeket és folyamatosan tájékoztassa az embereket a támogatások, a kedvezmények, az ellátások részleteiről.
A politikus szerint a párt hétvégi tisztújító kongresszusának üzenete a választóknak az volt: ha a Fidesz jövő tavasszal újabb felhatalmazást kap, hogy irányítsa az ország ügyeit, a választók számíthatnak arra, hogy fizikai, érzelmi és anyagi értelemben is biztonságban lesznek. Novák Katalin a lapnak elmondta: alelnökké választása nem jelent új irányt a Fideszben, az értékrend stabil, az irány változatlan, amelyben talán új árnyalatot hozhat majd a munkája. Szerinte azzal, hogy a kormány családpolitikáért felelős államtitkárát választották alelnökké, még jobban aláhúzzák, hogy a párt értékrendjében központi helye van a családpolitikának, a hagyományos értékeknek.
Az új alelnök nagy megtiszteltetésnek, egyben komoly felelősségnek nevezte, hogy Európa legerősebb pártjának vezetőségében segítheti a jövőben a munkát. Arra a kérdésre, számít-e az, hogy nőként került ebbe a pozícióba, azt válaszolta: neki igen.
Természetes eltérés van a férfi és a nő látásmódja között, és én igyekszem is a női szempontokat megjeleníteni mind a szakmai, mind a politikai munkában.
Az elmúlt nyolc év családpolitikai intézkedései közül az államtitkár kiemelte egyebek mellett, hogy rögtön 2010 után visszaadták a gyesnek a szocialisták által elvett harmadik évét, majd bevezették a gyed extrát. Novák Katalins szólt az otthonteremtési támogatásokról, a diplomás gyed bevezetéséről, majd megkétszerezéséről. A Fidesz alelnöke elmondta: a családtámogatások mértéke kétszeresére nőtt a költségvetésben, míg 2010-ben ezermilliárd forint alatt volt, 2018-ra eléri a kétezermilliárd forintot. Hozzátette: nemzetközi összehasonlításban a magyar családtámogatási rendszer a GDP-n belül kétszer akkora arányt képvisel, mint az a fejlett országokban jellemző.
Forrás: MTI. Fotó: Máthé Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS