A miniszterelnök péntek reggel a Kossuth Rádiónak adott interjút. Orbán Viktor beszélt arról, mi várható azután, hogy megszűnt Magyarországon a veszélyhelyzet, és arról, hogyan fog kilábalni hazánk a járvány okozta gazdasági válságból; ezen felül szóba került még a Lánchíd és a nemzeti konzultáció is.
Orbán Viktor először beszélt arról, hogy egy szomszédos országunk, Szlovénia miniszterelnökével tárgyalt tegnap, aki elmondta neki, hogy Ljubljana szigorít a beutazáson bizonyos balkáni országok tekintetében. Orbán Viktor ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy folyamatosan fegyelmezetten kell viselkedni és figyelni a járvány alakulását a környező országokban.
Ez egy fontos figyelmeztetés, észnél kell lenni
– közölte a miniszterelnök, majd hozzátette, hogy nagy teljesítmény, hogy több tízezer ember életét sikerült megmenteni Magyarországon a sikeres járványkezelés következtében, azonban gondolni kell arra, hogy a siker feltétele a fegyelmezettség és az összefogás volt. A kormányfő arról is beszélt, hogy a magyar egészségügyi rendszer jobban teljesített, mint számos nyugat-európai országé. Orbán Viktor közölte, hogy Magyarországon megfelelő mennyiségű eszköz áll rendelkezésre, a magyar egészségügy készen áll arra a jövőben is, hogy akár tízezer embert ellásson.
Mivel nálunk időben szólalt meg a csengő, ezért egy tömeges fertőzésre készültünk, és egy katonai terv szerint készültünk fel. Nem kívánom, hogy élesben is ki kelljen próbálni ezt a tudást
– fogalmazott. A miniszterelnök beszélt arról is, hogy a rendszerváltás idejében mindenki eszményként tekintett nyugatra, holott mára már kiderült, hogy a négy legnagyobb uniós gazdaság közül három a pénzügyi csőd felé halad, a kisvárosok utcáin bandaháborúk vannak, és ezek az országok akarják Magyarországnak megmondani, hogy kell itt helyesen élni.
Van egy liberális imperializmus Nyugat-Európából, és ők megpróbálják a világlátásukat azokra az országokra erőltetni, akik másként gondolkoznak, a nemzetközi bíróságok is részei ezeknek
– közölte, majd azzal folytatta, hogy összeesküvések nincsenek, de világos, hogy sok esetben háttérerők működnek közre a liberális imperializmus érvényre juttatásában. Orbán Viktor szerint Luxemburgban kimondták, hogy a civil szervezetek átláthatósága fontos dolog, és annak érvényesülnie kell. Azt mondta, hogy aki a politikai életben részt vesz, azokra a szervezetekre egyforma átláthatóságra van szükség.
A pártokra nem lehet szigorúbb szabály, mint a politikai gondolkodást befolyásoló szervezetek esetében. Pontosan tudni kell, hogy honnan, és ki mennyi pénzt tesz be szervezetekbe és a politikába
– mondta a miniszterelnök. A kormányfő úgy fogalmazott, hogy számos olyan politikai szereplő van hazánkban, akik csökkenteni szeretnék a magyar szuverenitást, és azért dolgoznak, hogy Brüsszelbe kerüljenek a jogok. A miniszterelnök kijelentette, hogy vannak itthon olyan politikai szervezetek, akik a hazai függetlenség csökkentését szeretnék elérni.
Mindig az idegenek, és a mások oldalára állnak. Ez nem tegnap kezdődött, és legalább 150 éve bizonyos politikusok a nemzetközi színtéren mindig Magyarország ellen küzdenek
– közölte. Ezek után a miniszterelnök a nemzeti konzultációról beszélt, amit a legfontosabb dolognak nevezett. Úgy fogalmazott, hogy a demokráciában egyetlen megfellebbezhetetlen vélemény van, mégpedig a választási eredményekben testet öltő népakarat, a nemzetközi színtéren is folyamatosan változnak a dolgok, és ezért nem elég négyévente választani, hanem egyetértési pontok kellenek a ciklus közben is. A kormányfő ezután arról szólt, hogy több nyugat-európai országban 10 százaléknál nagyobb visszaesés jöhet; véleménye szerint óriási államadósságok jönnek létre.
Most olyan gyalázatos állapotban van számos európai ország, hogy nem lehet elkerülni a közös hitelfelvételt. Ha rosszul költjük el, akkor bukta van, ha pedig jól, az egy lehetőség. Magyarországon Palkovics László vezetésével felállt egy csoport, hogyan lehet jól elkölteni ezt a pénzt. Számos fontos programunk van, hogyan lehet elkölteni ezt a pénzt, nekünk nem okoz nehézséget, hogy egy nagyobb uniós összeget a nemzetgazdaság megerősítésére fordítsunk
– fogalmazott Orbán Viktor, akit ezután a műsorvezető a Lánchídról kérdezett. A miniszterelnök ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy nem rossz szándékot, hanem szerencsétlenkedést lát a Lánchíd hercehurcája körül. Azt mondta, szánalmasnak tartja azt, hogy pénzhiányra hivatkozik a főváros, mivel a számlán 180 milliárd forint van.
Szurkolunk nekik, hogy sikerüljön
– mondta a kormányfő.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS