Olyan nemzedékre van szükség, amely pontosan tudja, hogy vannak olyan kérdések, ahol több Európára, és vannak olyanok, ahol több nemzetállamra van szükség – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök az Andrássy Egyetem Budapest megalakulásának tizenötödik évfordulóján rendezett ünnepségen.
Akkor működik jól a Duna partján élők emlékezete, ha a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig mindent magába foglal.
– jelentette ki a kormányfő, megjegyezve, hogy 2001-es létrejöttekor az intézmény “arra volt hivatott, hogy helyreállítsa a német és a magyar kultúra közötti korábbi szövetséget“, amely a második világháború után megbomlott.
A szakadás két oka között említette a magyarországi németek kitelepítését:
A magyar politikának semmilyen morális, faji vagy osztályalapon, sem közvetve, sem közvetlenül nem szabad támogatnia olyan megoldásokat, amelyek emberek ki- és betelepítésével, megnyomorításával, kifosztásával járnak.
Másik okként pedig azt említette Orbán Viktor, hogy 1945 után “Németországgal együtt Közép-Európa is szét lett szakítva”, a vasfüggöny mögé kényszerült magyar polgárokat pedig elzárták a fejlődéstől, amiből “az adódik, hogy az a kapcsolatrendszer, amely hibátlanul működött a második világháborút megelőzően, hosszú szétszakítottság után a rendszerváltás után kellett volna, hogy összeforrjon”.
Szavai szerint “ez sikerült is, de nem tudott nyom nélkül összeforrni” a két térség, így ma “a nyugati multikulturalista európai elit – jelenleg legalábbis – értetlenül nézi, hogy azok az országok, amelyeknek a polgárai évtizedeken keresztül harcoltak a hitükért, a nemzeti létükért a kommunizmus alatt, ma az uniós politikai porondon az európai polgári életforma multikulturalisták szerint régi vágású változatát képviselik”.
Forrás: MTI
Fotó: Máthé Zoltán – MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS