A kormány olyan államot akar létrehozni, ami az emberek bizalmát élvezi és segíti az emberek és a vállalkozások boldogulását – mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Szigetszentmiklósi Igazgatási Központ átadóünnepségén.
Orbán Viktor megnyitó beszédében elmondta, hogy a Budapest körüli gyűrűben elhelyezkedő települések súlya és mérete folyamatosan nőtt az elmúlt években. Mostanra látványos a változás. Szigetszentmiklós is egy dinamikusan fejlődő település, amelynek lakossága 1990 óta megduplázódott, így már kinőtte régi intézményeit.
„Egy romos épület megvásárlásával és felújításával új igazgatási központ jött létre”
– mondta. Rámutatott, a település önerőből nem lett volna képes új igazgatási központjának létrehozására, ezért kormányzati segítséggel sikerült egy romos épületet 4,4 milliárd forintból felújítani a célra. Az új közigazgatási központ elkészült, és 270 dolgozó munkahelye lesz. A miniszterelnök hozzátette: ezzel a 2010-ben indult program lezárult, pénteken átadták az utolsó kormányablakot is. Emlékeztetett: a mára több mint 1500 féle eljárás elintézésére lehetőséget adó egységes kormányablakok kialakítását Navracsics Tibor kezdte el miniszterként és Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter zárta le a folyamatot.
Volt cél is
A munka céljának nevezte, hogy az átalakított közigazgatás méltó legyen az ezeréves keresztény államhoz, de megfeleljen a 21. századi modern társadalom elvárásainak is.
„Új gúnyát adtunk a magyar államra. 2010-ben úgy döntöttünk, hogy egy erős és szuverén államot hozunk létre”
– jelentette ki Orbán Viktor. Hozzáfűzte, a „belülről szúrágta és korhadásnak indult” szervezet egy idő után már nem tudott kifelé erőt mutatni.
“2010 előtt alig akadt olyan szervezet, ami jól működött volna”
– fogalmazott. Azok afféle “magánügynökségként”, kiszervezve tevékenykedtek, az állampolgárok alig tudták elintézni ügyeiket, a törvények pedig nem az áldozatokat, hanem a bűnözőket védték. A kormányfő egy szétcsúszott ácsolathoz hasonlította a közigazgatást, ahol a polgárok nem számíthattak az államra, inkább ellenfél és akadály volt, semmint őket szolgáló testület.
“Új gúnyát adtunk a magyar államra és átalakítottuk”
– mondta. Mára azonban 7100-zal bővült a rendőrség létszáma és az ország minden településén állandó rendőri jelenlét van. “Helyre állítottuk a közrendet Magyarországon” – fogalmazott a kormányfő. Felálltak az egységes ügyfélkiszolgálást biztosító kormányablakok – tette hozzá. A kormány egy olyan államot akart létrehozni, ami élvezi az emberek bizalmát és segíti boldogulásukat – hangsúlyozta a miniszterelnök megnyitó beszédében. Ezért 2013 év elejétől újra járások alakultak az országban, amelyhez felkészült köztisztviselőkre, kiválóan felkészült alkalmazottakra is szükség volt – magyarázta. De ma már nem elég állást ajánlani az embereknek , hanem kiszámítható jövőt és kiteljesedési lehetőséget is nyújtani kell számukra – hívta fel a figyelmet. Ezért dolgozta ki a kormány az életpályamodellt, amely közigazgatásban, a rendvédelemben és az igazságszolgáltatásban dolgozóknál már létezik. Hangsúlyozta: a közrend kárára megy, ha az államnak dolgozó elkötelezett, felkészült tisztviselők máshol keresnek munkát. Lassan elmondható, hogy a köz szolgálatát vállalni nemcsak szép hivatás, de kifizetődő is – fogalmazott. Hosszú utat tettünk meg Orbán Viktor rámutatott, hogy 2015-2016-ban 265 jogszabály módosítását valósította meg a kormány és elindította a közigazgatási rezsicsökkentést.
“Hosszú utat tettünk meg, de nem állhatunk meg, a világ folyamatos mozgásban van”.
Ezért a következő évek a digitális ügyintézésre való áttérésről fognak szólni – vetítette előre Orbán Viktor.
Forrás és fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS