El lehet jutni egy lokális háborútól a világháborúig – erre figyelmeztette Orbán Viktor miniszterelnök uniós kollégáit. A kormányfő, aki a kétnapos EU-csúcsról jelentkezett be, azt mondta, hogy Brüsszel háborús pszichózisban él, ami azért veszélyes, mert ami elképzelhetetlen volt pár hónapja, az realitássá vált, így történhet, hogy mára az is felmerült, hogy a NATO katonákat küldjön Ukrajnába. Beszélt a júniusi EP-választásokról is: szerinte nem a bal- és jobboldali logika határozza meg a választások kimenetelét, hanem a háború- vagy békepártiság. A magyar kormány utóbbit képviseli, szemben a hazai baloldallal.
Furcsa érzés Magyarországról jönni most Brüsszelbe. Magyarország egészen úgy néz ki, mint egy normális ország
– mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió műsorában. A kormányfő, aki jelenleg kétnapos EU-csúcson tartózkodik Brüsszelben, hozzátette: idehaza higgadt, nyugodt észjárás uralkodik, ezzel szemben Brüsszelben háborús hangulat, háborús logika van. A miniszterelnök szerint ez a távolságtartás, ami a higgadtsághoz szükséges, teljesen hiányzik Brüsszelből.
Mi nem állunk háborúban, ők háborúban állnak, úgy is beszélnek, hogy le kell győzni Oroszországot
– fogalmazott, hozzátéve, hogy háborús spirálban vannak a brüsszeliek. Emlékeztetett rá: eredetileg fel se merült, hogy halált okozó fegyvereket küldjenek, most már katonákat küldenének. Most úgy csinálnak, mintha természetes lenne ebben a helyzet, hogy Ukrajnában európai országokból katonák állomásoznak. Hozzátette:
Úgy érzem magam, mintha egy másik galaxisban lennénk.
Hozzátette:
Ez egy háborús spirál, ez nem egy videójáték, ez a valóság. Százezrek halnak meg emiatt, özvegyek százezrei, elmenekült emberek százezrei, nemzedékek munkája vész oda, ezek szörnyű dolgok.
A kormányfő szerint azt kell képviselni, hogy tűzszünet és béketárgyalás. Ráadásul Magyarország se egységes a kérdésben, a baloldal ugyanis háborúpárti. Úgy látja, ezt el kell kerülni, ehhez erő kell és kitartás.
Mindenképpen szerencse, hogy a magyar közvélemény megőrizte higgadtságát
– vélekedett. A miniszterelnök szerint az embereket is megkérdezik nyugaton: a választásokon teszik ezt. Mint mondta, Magyarországnak azonban a “bevonódásnak” mindenféle technikáit építették ki, a közös ügyekben az emberek elmondhatják a véleményüket.
Most azt történik, hogy háború ide vagy oda, megtartják az EP-választásokat. Szerinte érzékelik az uniós vezetők, hogy többségben vannak már a békepártiak – fogalmazott a kormányfő. Úgy látja, hogy Brüsszel a Soros-hálózat foglya, beépült az európai intézményekbe. Emiatt több kormányfő is Soros álláspontját képviseli.
Jogos az európai gazdák dühe
A miniszterelnök arról is beszélt, hogy Magyarország támogatja a nemzetközi kapcsolatokat, ám ellenzik az ukrán gabona behozatalát az EU-ba. Jelezte, hogy az unió a gazdáknak nagyon komoly szabályokat írnak elő, amivel csökkentik a termelékenységét a gazdáknak. Kiemelte, hogy Ukrajnában ilyen szabályok nincsenek, így olcsóbban tudják eladni a termékeiket.
Ha az ukrán termelő olcsóbban tudja eladni a terményeit, mint a magyar gazda, akkor elveszi a magyar gazda piacát
– hangsúlyozta.
Óriási erőfeszítéseket teszünk, hogy a gazdáink ne menjenek tönkre. Ám Brüsszel süket erre a dologra, mert háborús lázban égnek
– tette hozzá. Leszögezte, hogy a termelési követelményeket közelíteni kell egymáshoz. A kormányfő hangsúlyozta, hogy nem véletlenül dühösek a gazdák.
Ha a gazdák szervezkednek, akkor nagy a baj. Azonban Brüsszelnek fontosabb Ukrajna, mint a gazdák
– rögzítette Orbán Viktor. Szót ejtett róla, hogy háború és rossz gazdaság van a béke és a jólét helyett.
A baj a brüsszeli bürokratákkal van
– húzta alá a miniszterelnök.
Fel kell tenni a kérdést, hogy miért hoztuk létre az uniót, ennek két oka volt: egyrészt nem akarunk háborút, másrészt jólétet akarunk
– mondta, hozzátéve: ehelyett szerinte háború van és “rosszlét”.
El lehet jutni egy lokális háborútól a világháborúig
A miniszterelnök úgy látja, hogy az európai politikai küzdelmekkel kapcsolatban eddig a hagyományos kategóriákban gondolkodtak, hogy van jobboldal, baloldal, vannak globalista vagy szuverenista erők, de most egy új dimenzió is nyílt: a döntő kérdés nem a párthovatartozás lesz, hanem hogy ki a békepárti és ki a háborúpárti.
Ezért minél több békepárti politikust kell küldeni az unióba. Az lenne jó, ha Magyarországon és a többi európai országban is minél több békepárti politikust küldenének a választópolgárok az Európai Parlamentbe, és minél kevesebb háborúpártit
– jelentette ki Orbán Viktor.
A legfontosabb, hogy állítsuk meg ezt a háborús pszichózist. Ez egy helyi ügy volt, most meg ott tartunk, hogy a NATO országainak katonai bevonódásáról beszélgetünk. El lehet jutni egy lokális háborútól a világháborúig
– mondta a kormányfő, aki az uniós társait figyelmezteti rá, hogy a háborúk mindig Közép-Európából indultak ki egy helyi konfliktusból. Az európai baloldal háborúpártisága szerint a magyar baloldalon is megjelenik.
Aki rendel, az fizeti a zenét, megvették őket kilóra
– tette hozzá. Szerinte az a különutas politika, amit a magyar kormány csinál, az kizárólag a magyar emberek érdekéből indulhat ki; ez Brüsszelben is be van tiltva.
Budapest Gyurcsányék kezében van
Budapestet figyelve azt látom, hogy fogságban van. Mindenkit ismerek, akik valaha a baloldali kormányoknak dolgoztak és most bent ülnek a főváros vezetésében
– jegyezte meg a miniszterelnök. Jelezte, hogy akik 2010-re tönkretették az országot, most mind ott ügyködnek a fővárosban.
Virágoznia kellene Budapestnek, de nem ez van, mert a pénz szétfolyik a főváros kasszájából. Remélem, hogy olyan főpolgármestert választanak, aki ennek gátat vet. Ki kell tenni a Gyurcsány-féle embereket a városvezetésből
– húzta alá a kormányfő. Orbán Viktor azt reméli, hogy a júniusi önkormányzati választáson olyan főpolgármestert választanak majd, aki gátat vet ennek. Ha ez nem történik meg, akkor elfolyik, elvész Budapest minden erőforrása, és bekövetkezik a csőd, amelyhez nagyon közel van már a város.
Forrás: VG; Vezető kép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS