Elkelne a kormányzati újratervezés, a taktikai kormányzás stratégiaira váltása, de nem újabb kampányüzemmódba kapcsolásra lenne szükség, mert azzal csak a sűrűsödő problémákat lehet eltakarni, azt is csak egy ideig – írta a Simicska Lajos üzlettársának, Nyerges Zsolt érdekeltségébe tartozó Heti Válasz vezércikkében Borókai Gábor, a lap főszerkesztője.
“Ma még nincs későn. Orbán Viktor 1998-ban a nyugatos, erős, szuverén és polgári Magyarország építését hirdette meg. 2010-ben ezt a vágyat és a lerobbant országot újraélesztette. Azóta körülöttünk a világban szinte minden a hátrányára változott. Az új megoldások keresése közben mégsem volna szabad szem elől téveszteni az eredeti célt. Különben a csillár is ránk szakad” – írta Borókai.
Szerinte a Simicska-médiabirodalom vezetőinek lemondásáról és Simicska ezt követő reakciójának történetből nyilvánvalóvá vált, hogy a jobboldalon megjósolhatatlan kimenetelű tektonikus mozgás, elemi átrendeződés indult el. “Hiba lenne azt gondolni, hogy a változást Simicska nekiindulása okozta. Az csak felborította a kulisszákat, családi készleteket zúzott porrá, sebeket ejtett sokakon” – tette hozzá.
Azt írta, a választás megnyerése után minden magától értetődőnek és működőnek látszott, a stratégianélküliség a taktikát emelte főszerepbe, a közös ügy hűlt helyét az egyéni érdekek küzdelme váltotta fel. A választások utánra is megtartott kormányzati tudjuk, merjük, tesszük testtartás viszont üres pózzá silányult, a sikeres válságkezelést pedig Borókai szerint a szélsebes kapkodás váltotta fel.
Hozzátette, hogy emberek a 2006 óta tartó válságkezelésbe belefáradtak, és már nehezen viselik környezetük szűnni nem akaró átépítését. Az útdíjrendszer megváltoztatása szerinte például sokaknak megtakarítást hozott, mégis a rohamtempójú és ellentmondást nem tűrő bevezetés százezreket tett ingerültté, kedvetlenné. A reklámadó átszabása pedig nem annyira túlzó mértékével háborította fel Simicskát, mint inkább koncepciótlanságával, hányavetiségével.
Forrás: HVG
Fotó: magyarnarancs.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS