A Jobbik saját sikereként értékeli a letelepedési kötvény konstrukciójának megszüntetését. Az LMP is. A Jobbik szerint a letelepedési kötvényekkel foglalkozó cégekre is ki kellene terjeszteni a migránsok segítésére kivetett 25 százalékos adó terhének. Az LMP szerint ugyanakkor vissza is kell vonni az eddig kiadott összes engedélyt.
Szilágyi György, a Jobbik országgyűlési képviselője pénteki sajtótájékoztatóján emlékeztetett, a kormány az alaptörvény módosításáról szóló szavazás előtt egy nappal nyújtotta be a kötvények megszüntetéséről szóló előterjesztését. Szerinte azért, mert belátta, hogy a Jobbik jogosan követeli “a gazdag migránsok betelepítésének” leállítását.
A javaslat szinte szó szerint megegyezik az ellenzéki párt 2016-os előterjesztésével
-hívta fel a figyelmet, hozzátéve, bár már akkor elfogadta volna azt a kormányoldal, hiszen akkor az alaptörvény módosítását is hamarabb meg lehetett volna szavazni. Kifogásolta, hogy a kötvények vásárlói mellett azok családtagjai is letelepedhettek az országban, ami csaknem 20 ezer unión kívüli állampolgárt jelent, és hogy a konstrukción szerinte Fidesz-közeli offshore cégek húztak jelentős hasznot. Szilágyi György megjegyezte, ezen cégeket nem akarják kitenni a migránsok segítésére kivetett 25 százalékos adó terhének.
Az LMP közleményében arról ír, tovább folytatják a letelepedési kötvények elleni harcot, amíg vissza nem vonják az összes kiadott engedélyt. Az LMP szerint a kormány 18 milliárdos veszteséget okozott a magyar adófizetőknek a súlyos biztonsági kockázatot jelentő letelepedési kötvényekkel, ezért meg kell akadályozni, hogy eltüntessék a program iratait és el kell számoltatni az offshore cégeket, amelyek 150 milliárdot kaszáltak az üzleten.
Van eredménye a sok hónapon át tartó nyomásgyakorlásunknak a letelepedési kötvények ügyében: politikusaink, a felállított árnyékbizottság és az újságírók munkája olyan nyomást helyezett a kormányra, hogy az vállalhatatlanná tette számukra a konstrukció fenntartását
-hangysúlyozták. Hozzátették, a kötvények értékesítését biztosító törvényi hely megszüntetését a 2019-es költségvetést megalapozó törvényben rejtették el.
A kormány tehát teljes titokban akarta felszámolni a kötvények értékesítésének kiszervezését
-írták.
Az LMP szerint a Fidesz beismerte, hogy a kötvénybiznisz óriási biztonsági kockázatot jelentett, és nagyon komoly veszteséget okozott a magyar államnak. 5 év alatt 20 ezer embernek adtak érdemi biztonsági ellenőrzés nélkül élethosszig tartó letelepedési engedélyt, az adófizetőknek pedig 18 milliárd forintos veszteséget okoztak, miközben az offshore cégek több mint 150 milliárdot kerestek az üzleten.
Számos esetben kiderült, hogy bűnözőket engedtek be az országba, így az Aszad-rezsim pénzmosóemberét is
-hangsúlyozták. Az LMP úgy látja, semmi garancia nincs arra, hogy az off-shore cégek nem tűnnek el az állam által az adófizetők pénzéből visszafizetésre kerülő összegekkel, ami már az idei évben százmilliós nagyságrendű is lehet. Ha ez megtörténik, és a kötvényt vásárlók kártalanításért perelik be a magyar államot, az háromszorosan is veszteséget jelent majd az adófizetőknek. Az LMP szerint folytatni kell a harcot az ügyben, azonnal vissza kell vonni az összes kiadott engedélyt, valamint útját kell állni annak, hogy 6 év után eltüntethessék a kötvényprogram iratait, az érintett offshore cégeket pedig el kell számoltatni.
Forrás: OS/MTI; fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS