Új stratégiát választanak maguknak a Soros Györgyhöz köthető szervezetek ősztől, mivel nem sikerült szétverni a Fidesz támogatóit, nem bukott meg a kormány – írta meg a Magyar Idők. A lap értesülései szerint az ellenzék épületek elfoglalását tűzte ki legfontosabb céljául.
Különböző állami intézmények, ingatlanok, épületek elfoglalását tervezik a Soros-hálózat tagjai, céljuk pedig a zavarkeltés, az ország destabilizálása. Ezt támasztja alá Gulyás Márton kijelentése, miszerint mozgalmat szervez, amelynek célja a választási törvény módosításának kikényszerítése. Mint mondta, egy hónapot adnak a parlamentnek szeptember-október környékén, és ha azalatt a kormánypártok nem alkotnak nekik tetsző jogszabályt, akkor „polgári elégedetlenségi mozgalommá” fognak válni.
Ezek a szervezetek már évek óta hajtogatják, hogy demokratikus úton nem lehet a kormányt megdönteni, és ezért a választási törvényt okolják. A közvélemény-kutatási adatok alapján azonban egyértelmű, hogy a magukat demokratikusnak nevező pártoknak együttvéve sincs akkora szavazótáboruk, mint a Fidesz–KDNP-nek. Eddig is voltak már példák erőszakos, agresszív akciókra: nagyjából két hete Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom vezetője társaival betört az Origó szerkesztőségébe, hogy nyomást gyakoroljanak a portál újságíróira. Az esettől még a balliberális oldal egy része is elhatárolódott. Tavasszal Gulyás Mártont őrizetbe vették, miután festékesflakonnal megdobálta a Sándor-palotát.
A Magyar Idők arról is értesült, hogy Soros György Magyarországra látogat, és valószínű, hogy a Gresham-palotában lévő Four Seasons Hotelben fog megszállni. A választások közeledtével Soros valószínűleg szeretné összefogni és hatásosabb fellépésre buzdítani mindazokat, akik készek kiszolgálni őt. Ehhez mindenekelőtt össze kell hangolnia az ellenzéki körök tevékenységét. Ezt támasztja alá a milliárdos cikke, ami a HVG-ben jelent meg. A spekuláns ebben azt írja:
erősítik a reményeit a spontán, alulról szerveződő kezdeményezések, amelyekben főleg az ifjúság vesz részt. Ő ellenállási mozgalmaknak nevezi ezeket a csoportokat.
Amikor a brüsszeli gazdasági fórumon ismét a migránstömegek európai letelepítése mellett foglalt állást, azzal bírálta Orbán Viktort, hogy a magyar miniszerelnök
„magát a magyar szuverenitás védelmezőjének állítja be, engem pedig spekulánsnak, aki valami homályos, ám gonosz összeesküvés keretében azon dolgozom, hogy Európát illegális bevándorlókkal árasszam el”.
Írásában kijelenti, hogy „a nyílt társadalmak megőrzéséhez nem elég a jogállamban bízni”, majd hozzátette: ki kell állni azért, amiben hiszünk. A buzdítást azzal folytatta, hogy a demokráciát nem lehet külföldről szállítani.
„Azt a népnek magának kell kivívnia és megvédenie. Csodálom a magyarok bátorságát, amivel szembeszállnak Orbán maffiaállamának korrupciójával. És reményt ad az európai intézmények energikus válasza a Lengyelországból és Magyarországról érkező kihívásokra.”
Facebook
Twitter
YouTube
RSS