Pártjaik Európai Unióval kapcsolatos álláspontját ütköztette az ATV Európa választ című műsorában Morvai Krisztina és Jávor Benedek. Természetesen szóba került Kovács Béla ügye is.
Morvai elsősorban a magyar munkavállalók kiszolgáltatott helyzetére és a többi uniós országhoz képest alacsony bérekre hívta fel a figyelmet. Mint mondta, egy, az egyenlőséget és a diszkrimináció tilalmát hirdető közösségben nem állhatna fenn egy olyan gyarmatosító-gyarmatosított viszony az Unió és Magyarország között, ahol a magyar munkavállalók teljes munkajogi kiszolgáltatottságban, 60-80 ezer forintos bérekért dolgoznak az összeszerelő üzemekben.
Hangsúlyozta emellett, hogy a „földrablások” következtében a magyar mezőgazdaság immár teljesen ellehetetlenült, szerinte „egész megyék” vannak már külföldi kézben, a nagy mennyiségben beáramló külföldi élelmiszerek következtében pedig a magyar gazdák kénytelenek eladni a földjeiket, hiszen a mesterségesen leszorított felvásárlási árak miatt nem tudnak versenyezni a külföldiekkel.
Jávor Benedek szerint ugyanakkor a magyar munkavállalók kiszolgáltatott helyzetéről nem az EU, hanem a magyar kormány és a kormány-közeli oligarchák tehetnek, és persze a munka törvénykönyve, amely immár a korábbiakhoz is gyengébb munkajogi védelmet biztosít számukra. Jávor úgy látja: a magyar tulajdonú cégek pontosan ugyanúgy kizsákmányolják a magyar dolgozókat, mint a külföldiek, sőt, szerinte nagy átlagban a magyar cégek alacsonyabb bérekért foglalkoztatják őket, mint a külföldiek.
Morvai szerint a politikusok a valódi emberek valódi problémái helyett csak egymással, és az egymással való „személyeskedő őrjöngésekkel” vannak elfoglalva, ráadásul az újságírókat is csak az olyan szenzációk érdeklik, mint a vajdasági magyar képviselő leköpése, vagy most éppen a jobbikos Kovács Béla körül kirobbant kémbotrány. Jávor azonban leszögezte, hogy a kémügyet nem a sajtó generálta, hanem itt egy olyan gyanú fogalmazódott meg, ami példátlan a magyar demokrácia két és fél évtizedes történetében. Jávor szerint bár a kémvád még nem nyert bizonyítást, a Jobbik Oroszország iránti elkötelezettsége már korábban is köztudott volt, és mint mondta, ha Brüsszel és Moszkva között kell választani, akkor a Jobbik egyértelműen a moszkvai irányt választja.
A vita teljes egészében itt megtekinthető.
Forrás: atv.hu
Fotó: Alfahír.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS